Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka! Przedstawiamy inspirujące pomysły na upominki DIY, które dziecko może przygotować całkowicie samodzielnie lub z naszą niewielką pomocą!

Zastanawiacie się, jaki upominek zachwyci Babcię i Dziadka? Oczywiście największe wrażenie zrobi taki, który został stworzony przez wnuka własnoręcznie! Kosztowne prezenty zostawmy zatem na inne okazje, takie jak np. urodziny i imieniny. Na to święto podarujmy natomiast upominki będące rękodziełem. Takie prezenty najbardziej zdecydowanie cieszą ukochanych dziadków.

Laurka dla dziadków zapakowana w woreczek

Laurka dla dziadków zapakowana w woreczek

Jaki prezent od wnuka na pierwszy Dzień Babci i Dziadka?

Gdy wnuczęta są jeszcze zbyt małe, by świadomie wybrać i stworzyć upominki dla Babci i Dziadka, zadanie to przejąć mogą rodzice. Dziadkowie z cała pewnością docenią taki gest! Najbardziej ucieszą się z gadżetów związanych z nowym członkiem rodziny! Można przygotować np. uroczy odcisk rączki lub stópki bobasa lub podarować zdjęcie wnuka umieszczone w ozdobnej ramce. Dużą popularnością cieszą się foto gadżety. Do najczęściej wybieranych należą foto książki, kubki, poszewki na poduszki i kalendarze ze zdjęciami malucha.

Ramka z odciśniętą rączką dziecka

Ramka z odciśniętą rączką dziecka

Laurka na Dzień Babci i Dziadka

Laurki to zdecydowanie klasyka pośród tworzonych przez dzieci upominków! Dlatego też nie może jej zabraknąć w kolekcji pamiątek od wnuków. Na laurce maluchy najczęściej malują portrety dziadków lub wazon z kolorowymi kwiatami. Upominek ten wbrew pozorom nie musi być nudny i banalny! Co roku można przygotować go inną techniką taką jak np. malowanie, wyklejanie, kolaż. Możliwości jest niezliczenie wiele, więc jedyne, co nas ogranicza, to wyobraźnia, a tej dzieciom nie brakuje! Pozwólmy im wykazać się kreatywnością podczas tworzenia wyjątkowej laurki na Dzień Babci i Dziadka!

Prezent - kartka z życzeniami dla dziadków zapakowany w woreczek z organzy

Prezent – kartka z życzeniami dla dziadków zapakowany w woreczek z organzy

Szukacie stylowej alternatywy dla laurki tworzonej tradycyjnie na kartce papieru? Wspaniałą alternatywą dla ręcznie robionej kartki z życzeniami jest przyozdobienie dziecięcymi malunkami innych przedmiotów! Wykorzystując specjalne flamastry, kredki lub farbki dziecko może samodzielnie przyozdobić nawet poszewkę na poduszkę bądź kubek! Dzięki temu prezent będzie zarazem uroczy i praktyczny.

Dziecięce rękodzieło – kreatywnie z dzieckiem

Przy okazji szykowania upominków na dzień Babci i Dziadka możemy zorganizować dziecku różnorodne zabawy kreatywne. Takie przygotowywanie podarunków da dziecku wiele radości i przy okazji proces ten posiadać będzie walory edukacyjne. Do kreatywnych zabaw, podczas których powstaną prezenty dla najbliższych, należy np. przygotowywanie mydełek DIY, ręczne robienie świeczek, czy też pieczenie i dekorowanie ciasteczek bądź pierniczków.

Dekoracyjne opakowania na upominki dla Babci i Dziadka

Znacie już pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Teraz czas pomyśleć o odpowiednim, stylowym opakowaniu! Jeżeli dokonasz odpowiedniego wyboru, Twoje dziecko może również samodzielnie opakować stworzony przez siebie podarunek. Radość malucha, który sam od początku do końca przygotuje podarunki dla dziadków, będzie ogromna.

Opakowania na prezenty na Dzień Babci i Dziadka - materiałow woreczki

Woreczki prezentowe na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Pakowanie prezentów w dekoracyjne woreczki z materiału jest wyjątkowo łatwe! Wystarczy umieścić wybrany przedmiot wewnątrz sakiewki i zaciągnąć sznureczki. To wszystko! Efektowne pakowanie prezentu dzięki materiałowym woreczkom jest dziecinnie proste i nie wymaga nawet zdolności manualnych.

Oryginalne, ręcznie robione opakowanie na prezenty

Opakowanie prezentu może również zostać przyozdobione przez dziecko! Materiałowe woreczki Twoja pociecha może ozdobić naklejkami lub ozdobnymi zawieszkami! Na powierzchni woreczków lnianych da się nawet tworzyć ozdobne malunki przy użyciu farbek, kredek lub flamastrów. Poznaj więcej oryginalnych pomysłów na własnoręczne ozdabianie opakowań na prezenty! Taki personalizowany woreczek każdemu sprawi z pewnością wiele radości!

Woreczek z lnu z ręcznie robionym malunkiem

Lniany woreczek na prezent dla bliskich z malunkiem wykonanym farbami akrylowymi

Gdzie kupić opakowanie na prezent na Dzień Dziadka i Dzień Babci?

Już wiecie, jaki prezent podarujecie w tym roku na Dzień Babci i Dziadka? Gdy pozostanie Wam jedynie wybór opakowania dla dziecięcego dzieła, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. Znajdziecie tam wiele atrakcyjnych wzorów woreczków wykonanych z różnych materiałów m.in. woreczki z organzy, woreczki lniane, a nawet oryginalne woreczki z jeansu. Wybierzcie idealne opakowania na prezenty na Dzień Babci i Dziadka!