Wielkimi krokami zbliżają się święta, zatem już najwyższy czas pomyśleć o zakupie upominków dla najbliższych. Podpowiemy Państwu jak dobrać kreatywnie i piękne opakowania na świąteczne prezenty dla jednych z najważniejszych osób w życiu każdego człowieka – dla rodziców. Sugerujemy również jakie uniwersalne upominki dla rodziców i teściów sprawdzą się niemal w każdym przypadku.

Woreczek z organzy doskonale sprawdzi się jako opakowanie np. ozdobnego, zapachowego mydełka.

Woreczek z organzy doskonale sprawdzi się jako opakowanie np. ozdobnego, zapachowego mydełka.

Prezenty dla rodziców i teściów – jakie wybrać?

Ciężko przedstawić uniwersalne pomysły na prezenty, które zadowolą każdego. Jednak jeżeli pomagamy maluchowi w przygotowaniu prezentu dla jego rodziców zdecydowanie najlepiej jest postawić na rękodzieło. Nic tak nie cieszy rodziców jak prezenty przygotowane samodzielnie przez ich pociechy! Mogą być to różnego rodzaju dzieła plastyczne, a także upieczone przez malucha pierniczki.

Osobiste upominki dla rodziców

W przypadku rodziców dorosłych już dzieci sprawdzą się w większości przypadków prezenty sentymentalne. Przedstawiamy Państwu kilka niezwykle inspirujących pomysłów na tego typu prezent. Możemy podarować przedmioty nawiązujące do wspomnień związanych z naszym dzieciństwem i dorastaniem. Może to być przykładowo pięknie oprawione wspólne zdjęcie. Równie dobrze sprawdzi się narysowany przez nas w dzieciństwie portret rodziców wręczony w pięknej ozdobnej ramie. Innym ciekawym pomysłem może być zakup repliki jakiegoś ważnego dla nich przedmiotu, który zniszczyliśmy podczas zabaw, np. stłuczonego mamie wazonu. Jeżeli pamiętamy jakiej muzyki słuchali rodzice w przeszłości możemy, także przygotować składankę hitów z ich lat młodości.

Dzięki woreczkom upominek prezentuje się nie tylko elegancko, lecz także oryginalnie.

Dzięki woreczkom upominek prezentuje się nie tylko elegancko, lecz także oryginalnie.

Uniwersalne pomysły na prezent dla teściów i rodziców

Szukają Państwo mniej osobistych i bardziej uniwersalnych podarunków np. dla teściów, które także wywołają radość na twarzach bliskich? W ramach świątecznych upominków dla rodziców bądź teściów można wręczyć piękne ręcznie malowane personalizowane kubki. Dobrze sprawdzą się również eleganckie, ręcznie robione pralinki lub ekskluzywny zestaw herbat. Nawet jeżeli sami nie przepadają za tego typu specjałami z pewnością wykorzystają je do uroczystego przyjęcia szczególnych gości.

Czerwone jutowe woreczki świetnie nadają się jako opakowanie herbaty lub kawy.

Czerwone jutowe woreczki świetnie nadają się jako opakowanie herbaty lub kawy.

Warto też zadbać u przyciągające spojrzenia opakowania. Sprawią one bowiem, że przygotowane przez nas pakunki wzbudzą zachwyt jeszcze przed rozpakowaniem!

Nietuzinkowe opakowania na świąteczne prezenty

Opakowanie prezentu podsyca tajemniczą aurę i pomaga budować wyjątkowy magiczny nastrój. Niedrogi prezent będzie wyglądał bardziej luksusowo, gdy zamiast zastanawiać się jak zapakować mały prezent dla rodziców w papier ozdobny lub celofan wykorzystamy prezentujące się luksusowo woreczki z weluru lub innego materiału. Możliwości jest wiele, możemy dobrać tkaninę do stylu naszego podarunku lub występującej na nim kolorystyki. By ładnie zapakować bożonarodzeniowy prezent nie musimy wydawać fortuny! Proponujemy Państwu tanie i piękne opakowania na świąteczne upominki dla rodziców.

Dziewczynka napełnia woreczki z organzy czekoladowymi monetami

Czekoladowe monety w woreczkach z organzy

Jak zapakować upominki dla rodziców i teściów

Dzięki woreczkom z tkaniny możemy szybko i efektownie zapakować prezent bez użycia taśmy klejącej i nożyczek. Drobne, stylowe upominki umieszczamy wewnątrz woreczka i zaciągamy sznureczki bądź tasiemki. Możemy wybrać sakiewki z tematycznym nadrukiem bożonarodzeniowym. Jeżeli zdecydujemy się na torebeczki gładkie, jednokolorowe możemy wykazać się kreatywnością wykorzystując do ich dekoracji różnorodne gadżety i dekoracje świąteczne. Pakowanie prezentów w woreczki z materiału nie wymaga od nas żadnych dodatkowych zdolności manualnych!

Dzięki woreczkom każdy prezent przyciąga wzrok na dłużej!

Dzięki woreczkom każdy prezent przyciąga wzrok na dłużej!

Nawet małe, symboliczne i skromne upominki dla rodziców i teściów będą prezentowały się szykownie i okazale, gdy zyskają odpowiednią oprawę!