Bardzo często zamiast gotowego upominku decydujemy się podarować w ramach prezentu gotówkę. Powody takiej decyzji bywają bardzo różne. Często jest to wynik brak odpowiedniego pomysłu. Pojawić się może także obawa,że nasz wybór nie przypadnie obdarowywanemu do gustu. Zdarza się także, że gotówka stać ma się tzw. cegiełką, która przyczyni się do uzbierania pełnej kwoty pozwalającej zrealizować jakieś większe marzenie. Niestety niekiedy wręczenie pieniędzy uważane jest przez osoby postronne za pójście na łatwiznę i odbierane jako brak dostatecznego zaangażowania darczyńcy. Można jednak takiem wrażeniu skutecznie zapobiec. Wystarczy zatroszczyć się o odpowiednią oprawę prezentu (a ta wcale nie musi być kosztowna, czy pracochłonna). Stworzyliśmy zestawienie kilku wyjątkowych pomysłów, na to jak zapakować pieniądze na prezent, w sposób prosty i jednocześnie niezwykle efektowny.

Banknoty jako papier do pakowania prezentów

Banknoty w roli papieru do pakowania prezentu

Alternatywa dla wręczania pieniędzy umieszczonych w kopercie – proste i szykowne rozwiązania

Sama koperta z pieniędzmi może okazać się dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że nie wręczymy jej prosto do ręki. Kopertę można umieścić np. w książce z odręcznie wypisaną dedykacją, która będzie przy okazji stanowiła piękną pamiątkę. Kopertę samą, lub wraz z drobnym upominkiem np. figurką na szczęście lub pralinami można umieścić w ozdobnym opakowaniu. W ofercie naszego sklepu znajdą państwo między innymi woreczki z organzy, satyny i lnu, które prezentują się znacznie bardziej elegancko niż tradycyjne papierowe torebki prezentowe, a szeroki wybór formatów, wzorów i kolorów pozwoli dobrać odpowiednią sakiewkę na każdą okazję. Efektowne pakowanie prezentów nigdy wcześniej nie było tak proste! O tym jak zapakować prezent mogą Państwo przeczytać na naszym blogu.

Istnieje bardzo wiele alternatywnych pomysłów pozwalających całkowicie zrezygnować z tradycyjnej, mało atrakcyjnej koperty z pieniędzmi. W wielu sklepach można zakupić nawet gotowe kartki z życzeniami wyposażone w kieszonkę, lub zakładkę, pod którą umieszcza się banknoty.

Ślubna kartka z życzeniami i pieniędzmi

Pieniądze włożone do kartki z życzeniami ślubnymi

Jak pomysłowo zapakować pieniądze na prezent?

Poniżej zebraliśmy dla Państwa garść ciekawych propozycji na upominki będące jednocześnie opakowaniami na pieniądze. W tym także kilka wyjątkowych pomysłów na to jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent.

W co zapakować pieniądze na prezent ślubny?

Zwłaszcza podczas wesela gościom często zależy na naprawdę efektownym i wyróżniającym się prezencie. Pragną oni podarować coś naprawdę wyjątkowego. Niektórzy wykazują się tu ogromną kreatywnością także wówczas, gdy postanawiają wręczyć gotówkę. Zobaczmy jak zapakować pieniądze na prezent w sposób oryginalny i niepowtarzalny.

Ślubna świnka skarbonka

Świnka skarbonka to oryginalne opakowanie na pieniądze wręczane w ramach prezentu

Bogaty bukiet kwiatów i kosztowne czekoladki

Część kwiaciarni posiada w swojej ofercie rzadko spotykane wiązanki ślubne z banknotów. W bukietach tych do kwiatów lub zamiast kwiatów przymocowane są pieniądze. Bywają one zwinięte w ruloniki przewiązane ozdobną tasiemką, niekiedy otulają główki kwiatów, a zdarzają się także kompozycje z kwiatkami w stylu origami wykonanymi z banknotów! Alternatywą dla ciętych kwiatów jest „bukiet” składający się z balonów. W ich wnętrzu umieszcza się zwinięte w rulon banknoty. Dla lepszego efektu wizualnego można je wypełnić także kolorowym konfetti.

Kwiaty origami bukiet ślubny z banknotów

Bukiet ślubny z kwiatami origami zrobionymi z banknotów

Bukiet ślubny z pieniędzy to nie jedyna propozycja stanowiąca zabawną wariacje konwencjonalnych upominków – niektórzy przygotowują bowiem nawet bombonierki wypełnione pieniędzmi! Wystarczy zakupić ładnie zapakowane pralinki, zjeść czekoladki (kilka można zostawić) a w pustych miejscach, np. w ozdobnych papilotkach na pralinki umieścić ładnie złożone banknoty. Ponieważ bombonierka będzie wręczona jako już otwarta raczej para młoda nie obdaruje nią nikogo innego. Dla pewności proponujemy jednak zamieścić na jej opakowaniu karteczkę zachęcającą nowożeńców do sprawdzenia zawartości. Przedstawione tu pomysły na to jak zapakować pieniądze na prezent można oczywiście wykorzystać także przy innych okazjach, nie tylko na ślub i wesele!

Pomysł na wręczenie pieniędzy - pralinki z pieniędzmi

Banknoty i bilion można umieścić w bombonierce pomiędzy pralinkami

Jak zabawnie zapakować prezent, gdy postanowimy podarować pieniądze? Skarbonka na oszczędności, album historyczny, a może wyjątkowa ramka na zdjęcia?

Bardzo ciekawą i atrakcyjną wizualnie propozycją jest wręczenie pieniędzy w… skarbonce! W sklepach można znaleźć np. szklane, transparentne świnki skarbonki. Umieszczona w niej gotówka w bilonie (najlepiej w jednym nominale) z całą pewnością zbudzi duże zainteresowanie i wywoła dodatkową radość osoby obdarowanej takim upominkiem.

Gdy prezent ślubny stanowić mają pieniądze można zapakować je w szklaną świnkę skarbonkę umieszczoną w woreczku z organzy.

Ciekawą i dowcipną propozycją w przypadku „okrągłych”, tj. 20, 30, 40, 50 itd. urodziny jest przygotowanie w ramach prezentu ramki z gotówką. W przypadku jubileuszu czterdziestolatka należy przygotować cztery banknoty o nominale dziesięciu złotych i wsunąć je pod szybkę bądź rozwiesić przy pomocy miniaturowych klamerek na sznureczku. Tak przygotowany prezent wystarczy już tylko opatrzyć podpisem „Widzisz? 40 to wcale nie tak dużo!”.

Jak zapakować pieniądze na prezent przeznaczony dla dziecka?

Poniższe pomysły na oryginalne prezenty można wykorzystać z powodzeniem także w przypadku osób dorosłych. Są one naprawdę uniwersalne, jednak lepiej dopasowane do oczekiwań najmłodszych niż przedstawione wcześniej propozycje.

Bardzo prosta propozycja na to jak zapakować pieniądze na prezent, która wzbudzi zachwyt: Maskotka trzymająca w łapce sakiewkę np. przyjemny w dotyku woreczek z weluru z umieszczonymi wewnątrz rulonikami z banknotów. To wspaniały pomysł do wykorzystania przy różnego rodzaju okazjach, stosowny nawet już dla noworodka z okazji narodzin.

Pieniądze na prezent można umieścić w woreczku z materiału zawieszonym na łapce pluszowego misia. Wspaniałym pomysłem jest także wręczenie świnki skarbonki wypełnionej monetami.

W przypadku uroczystości sakralnych, pluszaka można zastąpić np. figurką anioła. Będzie to wyjątkowa pamiątka idealna na Chrzest Święty lub prezent Komunijny. To niezawodny sposób na wręczenie pieniędzy dyskretnie i z klasą.

Jeżeli mowa o I Komunii Świętej warto wspomnieć w tym miejscu o jeszcze jednej propozycji odpowiedniej dla kilkuletnich dzieci. W ramach prezentu na Komunie lub urodziny można wręczyć specjalny bukiet. Wiele kwiaciarni oferuje gotową wiązankę stworzoną z kwiatów, pralinek lub lizaków i banknotów. Taka słodka niespodzianka z całą pewnością ucieszy najmłodszych.

Autor kolejnego pomysłu wykazał się naprawdę dużą kreatywnością – pieniądze można podarować w pudełku kredek! Wystarczy każdą kredkę owinąć banknotem,a opakowanie ozdobić napisem „Pokoloruj swój świat”. Opcjonalnie zamiast w oryginalnym opakowaniu można je wyeksponować w ramce. Taki upominek z całą pewnością wywoła uśmiech na twarzy! W przypadku dzieci przybory plastyczne zapewne zostaną później wykorzystane do tworzenia przepięknych rysunków. Taki podarunek będzie więc zarazem miły i praktyczny.

Czy zwykła koperta może być lepszym rozwiązaniem?

Jak widać, pomysłów na wręczanie gotówki w formie prezentu jest wiele, a limitem kreatywności jest wyłącznie wyobraźnia wręczającego. Czy jednak zawsze warto korzystać z powyższych pomysłów, czy może czasami lepiej pozostać przy zwyczajowej kopercie?

To zależy od osoby, którą pragniemy obdarować gotówką. W gronie bliskiej rodziny i znajomych kreatywne pomysły zazwyczaj okazują się strzałem w dziesiątkę, jednak w przypadku dalszej rodziny, czasami bezpieczniej jest pozostać przy kopercie. Powód jest prosty – nie każdy ma poczucie humoru, to samo wyczucie stylu i podejście do pieniędzy. Jeśli wiesz, że dany jubilat nie przepada za bibelotami, skarbonka czy ramka z żartobliwym tekstem, raczej mu się nie spodobają. Lepiej pozostać wtedy przy kopercie czy woreczku z organzy. Gdy obdarowany słynie ze swojej niecierpliwości, nietaktem będzie też wręczanie mu banknotów ukrytych w bukiecie kwiatów czy w formie wymyślnego origami. Kreatywne pomysły zachowaj dla tych, którzy je docenią!

O czym pamiętać, pakując pieniądze na prezent?

Przede wszystkim zadbaj o to, by banknoty się nie zniszczyły. Jeśli decydujesz się je pozaginać (np. w formie origami czy kokardek do bukietu), rób to bardzo delikatnie i wykorzystaj do tego nieskazitelnie gładkie banknoty, wyciągnięte prosto z bankomatu. Upewnij się, że nie zagrozi im wilgoć, w razie, gdyby w czasie ceremonii na świeżym powietrzu spadł deszcz. Pamiętaj też, że należy umieszczać je w kompozycji w taki sposób, by obdarowanemu stosunkowo łatwo udało się je wydobyć – bez ich zniszczenia.

Upewnij się, że obdarowany nie przegapi prezentu! Może wydawać się to mało prawdopodobne, ale np. pary młode w natłoku wrażeń w dniu ślubu mogą przegapić „dodatek” w bukiecie czy czekoladkach. Do prezentu dołącz więc dużą czytelną kartkę z życzeniami i informacją, że warto mu się dokładniej przyjrzeć. Gdy emocje opadną, młodzi z pewnością odkryją ukryte pieniądze. Możesz też to zrobić, wręczając prezent. Po prostu poinformuj, że wewnątrz woreczka/skarbonki/opakowania czekoladek znajdą dodatkową zawartość.

Już wiemy jak zapakować pieniądze na prezent

Pomysł na zapakowanie pieniędzy na prezent

Jak Państwo widzą decydując się wręczyć komuś pieniądze w prosty sposób możemy stworzyć naprawdę piękne i oryginalne prezenty. Gotówka w tak wyjątkowej oprawie z całą pewnością jeszcze bardziej ucieszy osobę obdarowywaną i radość ta pozostanie w jej pamięci na długo.