Urodziny to jedna z ważniejszych okazji w ciągu roku do świętowania. Na urodziny z niecierpliwością czekają dzieci, ale chętnie obchodzą je także dorośli, bez względu na to, ile lat właśnie kończą. Pamiętając o urodzinach najbliższych, dajemy im do zrozumienia, że ich kochamy. Oprócz serdecznych życzeń warto jubilatowi wręczyć choćby drobny upominek, ale jak zapakować prezent urodzinowy, by wywołać na twarzy obdarowanej osoby uśmiech i wzruszenie? Opakowanie prezentu urodzinowego może się wydawać proste i z naszym rozwiązaniem takie właśnie jest!

Opakowanie prezentu urodzinowego ma znaczenie!

Większość osób skupia całą swoją uwagę i czas na poszukiwanie odpowiedniego prezentu urodzinowego, nie zaprzątając sobie głowy kwestią jego opakowania. Niektórzy wręcz twierdzą, że skoro wykosztowali się na drogi prezent, to wydawanie pieniędzy na opakowanie jest już zbędne. Jest to duży błąd, ponieważ tak naprawdę sposób opakowania prezentu urodzinowego mówi więcej o naszych intencjach i stosunku do osoby obdarowanej niż sam upominek. Zupełny brak opakowania nie tylko pozbawia prezent elementu niespodzianki, ale także świadczy o tym, że osobie wręczającej upominek nie chciało się tracić czasu na jego ozdabianie. Samo opakowanie nie powinno być jednak przypadkowe, lecz idealnie współgrać z prezentem. Przykładowo, perfekcyjnie dobranym opakowaniem na zestaw ekologicznych kosmetyków będzie woreczek jutowy lub woreczek lniany. Z kolei eleganckie perfumy dobrze jest opakować w ozdobny woreczek organzowy, metaliczny lub welurowy, który podkreśli luksusowy charakter podarunku.opakowanie prezentu urodzinowego

Jak zapakować prezent na urodziny?

Najważniejszą zasadą jest dopasowanie opakowania do osoby, okazji oraz samego upominku. Na rynku występują przeróżne artykuły i akcesoria do pakowania upominków. Prezenty urodzinowe zwykle wręczamy członkom rodziny lub przyjaciołom, dlatego w tym przypadku opakowanie nie musi mieć bardzo eleganckiego charakteru, lecz może być bardziej wesołe i niosące pozytywne skojarzenia. Najprościej jest zapakować rzeczy oryginalnie opakowane w pudełka – wystarczy takie pudełko owinąć kolorowym lub szarym papierem, związać wstążką i dołożyć bilecik z życzeniami.

opakowanie prezentu urodzinowego DIY

Pakowanie prezentów – pomysły

Pozostałe upominki o nieregularnych kształtach najłatwiej włożyć do torebki. Może być to najprostsza torebka z kolorowego papieru, jednak warto skorzystać z możliwości ciekawszego i bardziej efektownego zapakowania prezentu urodzinowego. Jest nią na przykład woreczek z organzy, czyli delikatnej, lekko połyskującej i przezroczystej tkaniny. Woreczki te dostępne są naprawdę w wielu kolorach – od delikatnych przez bardziej wyraziste. W zależności od rodzaju prezentu woreczek taki można wybrać w niemal każdym rozmiarze. Po włożeniu do niego prezentu wystarczy jedynie zaciągnąć sznureczki. Można zawiązać dodatkową kokardę lub kolorową wstążkę. Tak opakowany, nawet najprostszy i niedrogi prezent, robi imponujące wrażenie – woreczki z organzy dają bowiem wrażenie luksusu i są same w sobie małym dziełem sztuki.

Wybierając opakowanie prezentu urodzinowego pamiętajmy, żeby było ono estetyczne i solidne. Warto także dodać do niego coś od siebie. Może być to na przykład własnoręcznie zawiązana kokarda oraz bilecik z odręcznie napisanymi życzeniami. Tak pieczołowicie opakowany prezent z pewnością zrobi wrażenie na osobie obdarowanej, która bez wątpienia doceni nasz wkład w jego przygotowanie.

Woreczki z organzy sprawdzą się idealnie zarówno jako opakowanie prezentu urodzinowego dla mężczyzny, ale także jako dekoracja upominku dla kobiety, czy dziecka. Dzięki dostępności wielu rozmiarów i kolorów, możemy zapakować do ozdobnego woreczka niemal wszystko – od małego upominku pokroju breloczka, czy unikalnego długopisu, przez perfumy, kosmetyki, a nawet większe maskotki, czy gadżety.

opakowanie prezentu urodzinowego inspiracje