Myślisz o stworzeniu kalendarza adwentowego? Ten wpis jest dla Ciebie! Poznaj pomysły na zadania do kalendarza adwentowego dla dzieci i dorosłych.

Chcesz w tym roku przygotować kalendarz adwentowy DIY i zastanawiasz się co dać do środka? Podpowiadamy jak zrobić kalendarz adwentowy z zadaniami!

zadania do kalendarza adwentowego dla 4 latka

Karty z zadaniami do kalendarza adwentowego

Zrób własny kalendarz adwentowy

Co włożyć do kalendarza adwentowego? Z pewnością oprócz słodyczy i drobnych upominków warto do kalendarza włożyć zadania! Ich treści mogą być różnorodne. Mogą dotyczyć religii, tradycji, edukacji lub po prostu stanowić pretekst to spędzenia czasu na wspólnej rozrywce.

W ostatnich latach coraz więcej osób rezygnuje z gotowych kalendarzy adwentowych w formie bombonierki z okienkami wypełnionymi czekoladkami. Jeżeli Ty także pragniesz przygotować bardziej spersonalizowany zestaw upominków, możesz skorzystać z naszych wskazówek!

Kalendarz adwentowy z welurowych woreczków - trendy na jesień i zimę

Świąteczna dekoracja – welurowy kalendarz adwentowy z woreczków

Zanim zajmiesz się szykowaniem prezentów, musisz przygotować swój kalendarz. W naszej kolekcji bożonarodzeniowej znajdziesz szeroki wybór gotowych kalendarzy adwentowych oraz dodatków do stworzenia kalendarza DIY. Zestawy adwentowe z materiałowych woreczków są bardzo uniwersalne — możesz rozwiesić je w formie girlandy bożonarodzeniowej, zawiesić na choince lub ułożyć w ozdobnej skrzyneczce. Te trwałe sakiewki będą Ci służyć przez długi czas!

Kalendarz adwentowy - radość dla dzieci na każdy dzień Adwentu!

Kalendarz adwentowy – radość dla dzieci na każdy dzień Adwentu!

Zadania do kalendarza adwentowego dla dzieci

W kalendarzu adwentowym dla dzieci, oprócz łakoci warto umieścić także świąteczne zadania. Zadania adwentowe pomogą dziecku jeszcze lepiej poczuć świąteczną atmosferę. W naszym sklepie znajdziesz karty z zadaniami do kalendarza adwentowego dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Twoje dziecko z całą pewnością pokocha swój kalendarz adwentowy w woreczków jutowych!

Twoje dziecko z całą pewnością pokocha swój kalendarz adwentowy w woreczków jutowych!

Jedna z naszych klientek, Pani Oliwia, zamówiła już karty dla swoich dzieci:

Od kilku lat przygotowuje kalendarze adwentowe dla moich synów. Każdy otrzymuje swój zestaw pakunków z drobnymi upominkami. To już nasza rodzinna tradycja! W tym roku, oprócz słodyczy i gadżetów, zakupiłam także zadania do kalendarza adwentowego dla 4-latka i 7-latka. Już teraz wiem, że to będzie hit! Żałuję, że dopiero w tym roku wpadłam na pomysł z zadaniami. Już nie mogę doczekać się pierwszego dnia adwentu.

zadania do kalendarza adwentowego dla dzieci

Karty z zadaniami do kalendarza adwentowego

Kalendarz adwentowy w przedszkolu

Kalendarz adwentowy z woreczków nie jest dużym wydatkiem, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że te sakiewki praktycznie się nie zużywają. Będą mogły służyć w przedszkolu przez długi czas!

Co włożyć do kalendarza adwentowego dla przedszkolaków? Wszystko, co umili grupie ten magiczny, świąteczny czas! Dzieci można obdarować różnymi gadżetami do prac plastycznych — naklejkami, koralikami, dekoracjami ze sklejki, które maluchy ozdobią, tworząc własne ozdoby świąteczne.

Kalendarz adwentowe dla dzieci - Historia kalendarza adwentowego

Kalendarz adwentowy to sposób na 24 radosne poranki

Do woreczków można włożyć także zadania do kalendarza adwentowego dla przedszkolaka. Te karty nadają się także dla starszych dzieci! Można wykorzystać je w edukacji wczesnoszkolnej i przygotować klasowy kalendarz adwentowy z zadaniami i drobnymi upominkami. Zadania do kalendarza adwentowego dla uczniów umilą klasie okres adwentu.

Więcej pomysłów na świąteczne upominki, które możesz umieścić w woreczkach swojego kalendarza adwentowego, znajdziesz w naszym wcześniejszym wpisie: Co włożyć do kalendarza adwentowego? Pomysły na prezenty i zadania.

Zadania do kalendarza adwentowego dla nastolatków

Stworzenie kalendarza dla maluchów nie jest tak dużym wyzwaniem, jak przygotowanie zestawu dla nastolatka. Jeżeli masz problem z doborem odpowiedniej ilości upominku, warto sięgnąć po zadania. Świąteczne zadania pomogą zaangażować młodzież w przygotowania do świąt. Uważaj jednak, by nie zasypać swojego dziecka uciążliwymi zadaniami! Niech kalendarz będzie przyjemnością, nie źródłem przykrych obowiązków. W okresie adwentu warto uwrażliwić młodego człowieka i pomóc mu wsłuchać się w potrzeby innych. Połowa kart z zadaniami może więc dotyczyć różnego rodzaju dobrych uczynków (działalność charytatywna, pomoc w przygotowaniach do świąt, pomoc w zbiórce dla schroniska), druga połowa powinna jednak wiązać się już z rozrywkami i atrakcjami dla całej rodziny — wspólne wyjście na łyżwy, rodzinny wieczór z planszówkami.

zadania do kalendarza adwentowego dla 4 latka

Kalendarz z zadaniami adwentowymi

Zadania do kalendarza adwentowego dla dorosłych

Kalendarze adwentowe dla dzieci cieszą się dużą popularnością, ale nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by przygotować taki kalendarz dla osoby dorosłej! Możesz stworzyć kalendarz adwentowy dla przyjaciółki, babci lub swojej drugiej połówki! Do woreczków, oprócz drobnych prezencików warto włożyć także karteczki z zadaniami adwentowymi, miłym słowem na każdy dzień, wersetami biblijnymi lub inspirującymi cytatami.

Zastanawiasz się, jakie zadania do kalendarza adwentowego dla dorosłych będą najlepsze?

Zadania adwentowe mogą dotyczyć sfery duchowej, treści nawiązujące do pisma świętego pozwolą w pełni przygotować się do nadchodzących świąt. To także dobry pomysł na zadania do kalendarza adwentowego dla par. Wspólne odczytanie wersetów biblijnych to doskonały pretekst do rozmowy, o co w tych świętach w ogóle chodzi.

Girlanda świąteczna z woreczków jutowych z pierniczkami

Girlanda świąteczna z woreczków jutowych z pierniczkami

Kalendarz adwentowy dla… każdego!

Przygotujesz w tym roku kalendarz z zadaniami adwentowymi dla swoich najbliższych? Z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że warto! Realizacja zadań to doskonała okazja do spędzenia czasu razem, a chyba trudno wyobrazić sobie bardziej wartościowy prezent świąteczny, niż beztroskie chwile z najbliższymi. Jeżeli jeszcze nie masz przygotowanego kalendarza adwentowego, sprawdź aktualnie dostępne modele. Przygotuj się na magiczny czas!