W tej chwili panuje prawdziwy trend na ekologię – co naprawdę cieszy, ponieważ dotychczas niestety mało osób dbało o środowisko naturalne, w którym przecież wszyscy żyjemy. Przerzucamy się powoli na torebki materiałowe, nie chcąc zaśmiecać otoczenia stosem tych foliowych – które rozkładają się i 1000 lat, więc będą dla przyszłych, odległych pokoleń raczej nieszczególną po nas pamiątką.

Torebki materiałowe – w różnych wersjach materiałowych – możemy również z powodzeniem wykorzystywać w kuchni. W jaki sposób?

Torebki materiałowe, czyli wyjątkowa dekoracja kuchni

Torebki materiałowe występują w wersji bardziej dekoracyjnej – z nadrukami lub bez. Idealnie pasują jako opakowanie wręczaniu prezentów, ale te drugie (z juty, lnu czy prześwitującej organzy) z pewnością ubogacą każdą kuchnię. Przede wszystkim dzięki nim można stworzyć wyjątkowe, wizualne wrażenia we wnętrzu – na przykład wybierając woreczki w kolorze lawendowym i z ozdobą w postaci lawendy, gdy chcemy zaaranżować przestrzeń w stylu prowansalskim.

Ponieważ w sprzedaży jest wiele różnych produktów tego typu – mniejszych, większych, o różnych barwach oraz wymiarach – łatwo jest dopasować ich kolor do wymagań stawianych przez resztę otoczenia. Mogą się wtapiać w tło, ale zdecydowanie wyróżniać. Można je ustawiać na szafce w widocznym miejscu, na stole, umieścić na blacie itp.

Nietuzinkowa dekoracja kuchni

Nietuzinkowa dekoracja kuchni

Do czego używać torebek materiałowych?

W kuchni mamy wiele różnych produktów, które często trzeba pakować do pudeł – żeby uchronić się przed ich rozsypaniem. Zdarza się, że podobne pudełka same się psują, albo po prostu zostawiamy owe produkty w pierwotnych opakowaniach – i następnie musimy zbierać z podłogi rozsypany ryż, albo kawę, ponieważ zbyt mocno szarpnęliśmy otwarcie.

Tymczasem torebki materiałowe – czyli woreczki ściągane przy pomocy sznureczka – będą wspaniałym zastępstwem dla tego rodzaju opakowań. Są wygodne w używaniu, bezpieczne dla pożywienia, znakomicie się prezentują i można je zamówić również z gotowym nadrukiem, na przykład informującym, że wewnątrz znajduje się kawa, kasza, orzechy czy ryż.

Woreczki materiałowe świetnie sprawdzą się jako opakowania np. na kawę

Woreczki materiałowe świetnie sprawdzą się jako opakowania np. na kawę

Najlepiej sprawdzą się niewątpliwie woreczki jutowe lub lniane, ponieważ są najbardziej wytrzymałe, odporne, a w dodatku chronią na przykład przed pleśnią. Można w nich przechowywać także grzyby czy przyprawy, które zachowają w ten sposób wymagany aromat i smak, albo wszelkie zioła. Woreczki lniane – z uwagi na swoje właściwości hipoalergiczne – mogą być również wybierane przez alergików.

W dodatku to naturalne wyroby, które z czasem – oczywiście bardzo długim, ale jednak – ulegają naturalnej biodegradacji. Są zatem bezpieczne dla środowiska.