Włókno jutowe produkowane z rosnącej w gorącym i wilgotnym klimacie (Chiny, Pakistan, Bangladesz) juta jest wytrzymała i niezwykle uniwersalna. Równie szerokie zastosowanie mają worki z juty, które mogą stanowić zarówno niebanalne, ekologiczne opakowanie różnych przedmiotów (na przykład kosmetyków, biżuterii itd.), jak i doskonale sprawdzać się do przechowywania suchych produktów żywnościowych jak kawa, kasza czy orzechy.

Pierścionek, strój na trening, osłonka na doniczkę …

Juta sprawdzi się doskonale w każdym rozmiarze worka. Jednakowo jako niewielki woreczek na drobne upominki czy gadżety reklamowe od firmy, jako torba na zakupy czy przenoszenie cięższych rzeczy z uwagi na swoją niezwykłą wytrzymałość, czy jako element dekoracyjny (przechowywanie kosmetyków w łazience, osłonki do doniczek, wyeksponowane w kuchni woreczki na kawę itp.). Włókno jutowe naturalnie występuje w kolorze szarym lub złotawym, ale łatwo i dobrze się barwi co pozwala na uzyskanie różnych kolorów materiału, ale także wykonanie na nich trwałego, dowolnego nadruku.

Sposobów na wykorzystanie woreczków jest wiele

Sposobów na wykorzystanie woreczków jest wiele

Eko-prezent

Uniwersalność worków z juty sprawia, że sprawdzą się jako stylowe, niebanalne opakowania na prezent w nieco rustykalnym stylu. Nie oznacza to, że jesteśmy skazani na nieco surowy wygląd jutowych woreczków. Możemy je bowiem dostać barwione w szerokiej gamie kolorystycznej, a także z dowolnym nadrukiem. Nawet najskromniejszy upominek w spersonalizowanym worku z juty będzie stanowił elegancki gest wobec obdarowanego. Nadruk z imieniem czy nadruki okazjonalne, np.: z okazji Świąt Bożego Narodzenia podniosą atrakcyjność upominku i podkreślą nasze starania jako obdarowującego. Osoby ceniące sobie rozwiązanie ekologiczne docenią fakt, że worki z juty mogą być używane nadal przez dłuższy czas do przechowywania prezentu lub w innych celach.

Donice można ozdobić jutowymi woreczkami

Donice można ozdobić jutowymi woreczkami

Reklama, promocja, motywacja

Worki z juty nadrukiem jako opakowania firmowych gadżetów to kolejny efektowny sposób na wykorzystanie tej surowej, wytrzymałej tkaniny. Doskonale prezentują się na nich szczególnie proste, skromne loga. Mogą stanowić prezent dla klientów i kontrahentów, a w wersji większych toreb być doskonałym, efektywnym nośnikiem reklamy naszej firmy. Pełna personalizacja zakłada nie tylko zastosowanie logotypów czy też podstawowych informacji o firmie. Dzięki temu, że woreczki mogą mieć dowolne kształty łatwo dopasować je do opakowania niewielkich, chętnie używanych jako reklamówki przedmiotów takich jak długopisy, wieczne pióra czy pendriv’y, a których opakowanie w inny materiał jest albo trudne, albo relatywnie kosztowne.

Woreczki z firmowym logo.

Woreczki z firmowym logo.