Odkryj niezawodne sposoby na sprawne pakowanie walizki! Dzięki tym trikom zmieścisz więcej bagażu i będziesz cieszyć się podczas wyjazdu odzieżą bez zagnieceń!Poznaj inspirujące triki na sprytne pakowanie walizki na wakacje, delegacje i wszelkie inne wyjazdy! Podpowiadamy, jak szybko spakować walizkę, jak zmieścić więcej rzeczy w bagażu podręcznym oraz co zrobić, by zapobiec powstaniu zagnieceń na ubraniach.

Jak szybko spakować się do walizki

Organizery do torby podróżnej pomogą Ci uniknąć takiego widoku!

Prawdopodobnie najwięcej chaosu podczas przygotowań do podróży powoduje brak pewności, co spakować do walizki. Chyba każdy z nas przeżył sytuację, w której stojąc nad już spakowanym bagażem zastanawiał się, czy oby na pewno znajduje się w niej właśnie ta koszulka czy ładowarka. Zapewne każdy zna to uczucie, gdy jest się pewnym, że o czymś zapomnieliśmy, ale nie możemy sobie przypomnieć, co to mogło być. Dowiedz się, co możesz zrobić, by pakowanie przestało być dla Ciebie koszmarem i  tym samym, by przebiegło sprawnie!

Jak szybko spakować walizkę – 6 porad, które usprawnią pakowanie

Livehacking - pakowanie walizki

Przed pakowaniem przygotuj wyjazdową checklistę

 1. Po pierwsze opracuj swoją wyjazdową checklistę! Jeżeli często podróżujesz, pomocne będzie stworzenie stałej, uniwersalnej checklisty. Przed kolejną podróżą dodasz do niej jedynie kilka elementów potrzebnych wyłącznie na ten konkretny wyjazd. Dzięki niej prawdopodobnie niczego nie zapomnisz!
 2. By uniknąć stresu, warto część rzeczy przygotować już kilka dni wcześniej. Nadmiar obowiązków odłożonych na ostatnią chwilę może być bardzo stresujący. Warto sprawdzić, czy wszystko, co planujesz zabrać, jest w dobrym stanie. W szczególności dotyczy to odzieży i obuwia oraz innych przedmiotów, które mogą wymagać czyszczenia i suszenia przed wyjazdem.
 3. W dniu ostatecznego pakowania bagażu przygotuj wszystkie potrzebne Ci rzeczy i zbierz je w jednym miejscu, np. na rozłożonym łóżku.
  Jak spakować walizkę? Wykorzyystaj worki organizery

  Worki organizery podróżne do walizki

 4. Następnie podziel swoje rzeczy na kategorie. Ten krok ułatwi Ci rozpakowywanie walizki oraz korzystanie ze wszystkich Twoich rzeczy i akcesoriów zarówno podczas podróży jak i całego pobytu poza domem. Możesz dokonać podziału ze względu na przeznaczenie (podział na: odzież, obuwie, kosmetyki, żywność, elektronika, rozrywka itp.) lub wyznaczyć inne kryteria. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest podział bagażu według planowanego terminu jego wykorzystania – możesz stworzyć oddzielną paczkę na każdy dzień! (Dowiedz się, dlaczego warto korzystać z podróżnych organizerów! Poznaj więcej sposobów na sprytne pakowanie bagażu do podróżnych organizerów do walizki).
  Woreczki jako organizery do torby i opakowania na prezenty

  Materiałowe woreczki to nie tylko doskonałe opakowanie na prezenty! To także wspaniałe organizery.

 5. Każdą z kategorii przedmiotów zapakuj do oddzielnego woreczka z materiału, pamiętaj przy tym o odhaczaniu ich na stworzonej przez Ciebie liście!
 6. Najcięższe przedmioty układaj zawsze na dnie walizki (buty, kosmetyki), wyżej umieść te lżejsze i delikatne (odzież, biżuteria). Pamiętaj o zapakowaniu na wierzchu Twojego bagażu organizera, z zestawem akcesoriów, które przydadzą Ci się zaraz po dojechaniu do celu podróży. Unikniesz tym sposobem konieczności rozpakowywania na szybko całej zawartości walizki.
  Jak przewozić biżuterię

  Woreczki z organzy zabezpieczą Twoją biżuterię podczas podróży!

Lifehacking – jak zmieścić więcej w bagażu podręcznym?

Przygotowywanie bagażu, zwłaszcza pakowanie walizki do samolotu, zawsze zacznij od sprawdzenia ograniczeń nałożonych przez przewoźnika. Sprawdź jakich gabarytów oraz jakiej wagi nie może przekroczyć Twój bagaż. Dotyczy to zarówno bagażu nadawanego na czas lotu jak i Twojej podręcznej walizki kabinowej (Uważaj! Dane te różnią się w poszczególnych liniach lotniczych!).

Ekonomiczne pakowanie walizki – 5 prostych trików

Jak zapakować walizkę

Pakowanie walizki może być proste

Poznaj lifehacki na podróż, które pomogą Ci zmieścić Twoje rzeczy do walizki! Pakowanie nie musi już nigdy więcej kojarzyć Ci się z koszmarem!

 1. Zabieraj tylko to, czego naprawdę używasz na co dzień. Unikaj pakowania rzeczy, które sam przydzieliłeś do kategorii „w razie czego” i „na wszelki wypadek”. O ile nie wybierasz się w podróż z dala od cywilizacji, bez problemu będziesz mógł coś dokupić na miejscu, jeżeli tylko pojawi się taka konieczność.
 2. Sprawdź wyposażenie oferowane Ci w miejscu zaplanowanego noclegu. Być może pozwoli Ci to uniknąć niepotrzebnego wożenia ciężkich lub zajmujących wiele miejsca przedmiotów.
 3. Korzystaj z mini wersji produktów. Rada ta dotyczy zarówno przelewania pełnowymiarowych kosmetyków do mniejszych pojemników, jak i korzystania podczas wyjazdu z miniaturowych wersji różnych sprzętów (mini suszarka, prostownica, szczotka do włosów, żelazko itp. itd.)
  Zamiast kosmetyczki - worek organizer na kosmetyki

  Woreczki do przewożenia kosmetyków.

 4. Wybierz wielozadaniowe kosmetyki do pielęgnacji (3w1, 2w1) oraz kosmetyki do makijażu w uniwersalnych kolorach.
 5. Staraj się tak dobrać odzież na wyjazd, by dało się ze sobą mieszać poszczególne zestawy, tworząc tym samym nowe warianty. Dzięki wyborowi stonowanych ubrań w zbliżonych lub współgrających ze sobą kolorach otrzymasz więcej wyjazdowych kreacji. Unikaj pakowania zestawów odzieży, którą będziesz mógł założyć na siebie tylko jeden raz.

Pakowanie ubrań do walizki – sprawdzone sposoby na odzież bez zagnieceń

Jak pakować ubrania do walizki

Pakowanie ubrań bez zagnieceń

Przygotowaliśmy dla Ciebie także kilka porad dotyczących pakowania odzieży! Wykorzystaj je i ciesz się nienagannym wyglądem podczas wyjazdów!

  1. Wykorzystaj metodę pakowania minimalizującą powstawanie zagnieceń na odzieży podczas jej transportu – zamiast składać ubrania w kostkę, naucz się je rolować! Warto opanować te umiejętność i wykorzystać ją również w domu, a nie tylko wówczas gdy przychodzi pora na pakowanie walizki.
   Pakowanie walizki - rolowanie ubrań

   Rolowanie ubrań chroni je przed zagnieceniem

  2. Wypełnij całą walizkę! Walizka wypełniona tylko w połowie sprawi, że podczas transportu bagaż będzie przesuwał się po jej wnętrzu. Nie wypełniając całej walizki narażasz odzież na pogniecenie.
  3. Nie pakuj do walizki zbyt wiele – zwijanie odzieży w rulon nic Ci nie da, jeżeli zaczniesz na koniec dopychać jej zawartość nogą lub siadać na niej, by być w stanie zapiąć zamek błyskawiczny.
   Triki na pakowanie walizki

   Sprytne pakowanie walizki

  4. Unikaj kładzenia ciężkich rzeczy na swoich ubraniach, bo je pogniotą – przedmioty o większej wadze umieść na dnie walizki, dopiero na nich układaj ubrania.
  5. Wybieraj odzież uszytą z tkanin o mniejszej skłonności do powstawania zagnieceń.
  6. Jeżeli koniecznie chcesz zabrać ulubioną lnianą koszulę, pomyśl o zakupie miniaturowego żelazka lub przenośnej parownicy do ubrań. Możesz również sprawdzić, czy taki sprzęt nie znajduje się w miejscu planowanego noclegu!

Brak miejsca w walizce – jak przewieźć pamiątki?

Pakujesz swoją walizkę na urlop i widzisz, że nie ma w niej już miejsca nawet na przysłowiowy łebek od szpilki? Pewnie martwisz się, że nie będziesz mógł przywieźć pamiątek z wyjazdu. Na to również mamy rozwiązanie!

Zabierz na urlop rzeczy, które bez sentymentu wyrzucisz. Masz ręczniki plażowe, które lata świetności dawno mają już za sobą? Zabierz je po raz ostatni na najbliższy wyjazd, a przed powrotem po prostu wyrzuć. Chcesz zabrać „na wszelki wypadek” cieplejszą bluzę w tropiki? Weź tę, która i tak zalega w Twojej szafie nienoszona – w razie problemów z pakowaniem nie będzie Ci szkoda jej zostawić. Wybierasz się na urlopie na trekking po wulkanicznym pyle? Nie kupuj na wyjazd modnej pary butów – zabierz stare i podniszczone obuwie, którego po wycieczce i tak nie uda się doczyścić. Pamiętaj, że ładne zdjęcia z urlopu to fajna rzecz, ale aktywne zwiedzanie dzikich zakątków świata to nie rewia mody.
Kobiety często poza walizką decydują się zabrać niewielką wakacyjną torebkę, która będzie pasowała do ich letnich stylizacji. Nasza rada – niewielką torebkę wrzuć do walizki, a na czas podróży jako bagaż podręczny, zabierz ze sobą plecak. Chociaż na wakacje będzie leciał on prawie pusty, w drodze powrotnej da się do niego spakować dodatkowy bagaż!

Pamiętaj – walizka może nie dolecieć na czas

To chyba najważniejsza zasada pakowania się na wakacje – dokumenty, delikatną elektronikę i lekarstwa zawsze pakuj do bagażu podręcznego, który masz zawsze przy sobie. Niestety czasami zdarza się, że podczas załadunku do samolotu walizka upada z wysokości lub omyłkowo trafia do innego samolotu. Nie pakuj do niej rzeczy delikatnych (ani wartościowych!) i zawsze licz się z tym, że może ona dołączyć do Ciebie na wakacjach z lekkim opóźnieniem. O ile przez 3 dni poradzisz sobie bez ulubionego T-shirtu, a kosmetyki zakupisz w hotelowym sklepie, o tyle brak ładowarki do telefonu, codziennie przyjmowanych lekarstw czy vouchera na wykupioną wycieczkę może być problemem. Pamiętaj – najważniejsze rzeczy latają zawsze w bagażu podręcznym!

Pakowanie walizki – już wiesz jak zrobić to szybko i sprawnie!

Już wiesz, jak szybko spakować walizkę na wakacje lub wyjazd służbowy! Stwórz zatem własną checklistę, dobierz idealne dla Ciebie worki-organizery, spakuj się i zacznij się cieszyć swoją podróżą!