Organizacja niezapomnianego ślubu i wesela wymaga dbałości o detale. Istotne jest to zwłaszcza w szczególnie ważnych momentach tego wzniosłego dnia. Jednym z nich jest wyjście świeżo poślubionych małżonków z kościoła lub urzędu. Dowiedz się czym sypać młodą parę w tej magicznej chwili!Warto zatroszczyć się o gustowną oprawę podczas powitania nowożeńców. To tradycja, która cieszy się niesłabnącą popularnością. W ostatnich latach doczekała się ona także pewnych modyfikacji. Wiele osób pragnie wyróżnić się i zaskoczyć zebranych niespotykaną dotąd oprawą. Poznaj wyjątkowe pomysły na to czym sypać na ślubie!
Czym się sypie na ślubie zgodnie z tradycją?
Tuż po zakończeniu jakże ważnej dla świeżo upieczonych małżonków uroczystości zebrani przed budynkiem goście witają ich w wielkiej radości. Zgodnie z tradycją nowożeńców obsypuje się wówczas najczęściej ryżem lub drobnymi monetami – groszami na szczęście. Minusem tego rozwiązania jest duże ryzyko uszkodzenia perfekcyjnie wyglądających paznokci panny młodej… Dlatego też warto rozważyć zastąpienie tradycyjnych pieniędzy… monetami z czekolady!
Co symbolizuje sypanie kwiatków na ślubie?
Zwyczaj obsypywania Młodej Pary po wyjściu z kościoła jest obecny w wielu kulturach na całym świecie. Ma też bogatą symbolikę. Jeśli chodzi o tradycję obsypywania ryżem, jest ona związana z płodnością i dobrobytem. To właśnie tego zazwyczaj życzy się świeżo upieczonym małżonkom. Poza tym ryż jest symbolem obfitości i urodzaju. Dotyczy to zarówno sfery materialnej, jak i duchowej. Uważa się go także za produkt bardzo trwały, który można długo przechowywać. Goście obsypujący ryżem Młodą Parę życzą im w ten sposób, aby ich relacja również była stabilna i wytrzymała jak najdłużej.
Sypanie kwiatków na ślubie to z kolei symbol szczęścia i dobrych życzeń. W ten sposób goście przekazują swoje dobre intencje oraz nadzieje na radosną przyszłość. Jest to jeden z najbardziej znanych gestów celebracji oraz wyrażania szczęścia z okazji zawarcia małżeństwa. W ten sposób można też podkreślić uroczysty charakter wydarzenia. Kwiaty do sypania na ślubie bywają również formą błogosławieństwa. Jest to pewnego rodzaju wspólny rytuał, w którym uczestniczy rodzina i przyjaciele. Podkreśla on jak ważną rolę w życiu pełnią bliscy. To jeden z najważniejszych momentów wyrażania wspólnej radości i jedności wśród gości, co wzmacnia atmosferę świętowania i wspólnoty.
Konfetti ślubne, niezależnie od tego, jaką ma formę, jest symbolem celebrowania nowego początku i kolejnego rozdziału w życiu Młodej Pary. Oczywiście warto wspomnieć o tym, że jest to szczególnie ważny moment dla fotografów ślubnych, po którym zostają piękne pamiątki w postaci zdjęć.
Jak przygotować się do sypania kwiatów na ślubie?
Choć mogłoby się wydawać, że sypanie konfetti z suszonych kwiatów nie jest niczym skomplikowanym, warto mieć na uwadze, że w dniu ślubu wszystkim gościom towarzyszą spore emocje i można zapomnieć o niektórych sprawach. Z tego względu, trzeba przygotować się z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu wszystko przebiegnie gładko, a rytuał stanie się niezapomnianym elementem ceremonii. Na początek warto pomyśleć o tym, jakie kwiaty zamierzamy w ogóle wykorzystać. Największą popularnością cieszą się róże, lawenda oraz mieszanki dzikich gatunków. Kolejną kwestią jest przemyślenie ilości. Jeśli przesadzimy w jedną lub drugą stronę, efekt będzie albo mało spektakularny, albo przesadzony.
Warto też zadbać o przygotowanie małych opakowań na płatki i umieszczenie ich w widocznym miejscu. Jednym z kluczowych etapów jest przygotowanie instrukcji dla gości. Za sypanie konfetti z żywych kwiatów powinny odpowiadać wyznaczone osoby. Najlepiej poprosić ich o rozdanie ozdobnych opakowań i poinstruowanie, w którym momencie mają rzucać kwiaty. Czas i miejsce sypania muszą być wcześniej ustalone. Te informacje musi znać także fotograf. Zazwyczaj jednak jest to moment, gdy Młoda Para wychodzi z kościoła i staje przed drzwiami. Warto też z góry zaplanować, kto będzie odpowiedzialny za sprzątanie. Co zamiast konfetti? Jeśli ksiądz nie zgodzi się na kwiaty, ryż lub inne tego typu elementy, można pomyśleć np. o bańkach.
Oryginalne pomysły na to czym sypać na ślubie
Niekiedy goście bądź świadkowie zastanawiają się, jak zaskoczyć parę młodą na weselu lub właśnie tuż po wyjściu z kościoła czy urzędu. Pragną sprawić im radość. Poszukują wówczas często odpowiedzi na pytanie: Czym jeszcze rzuca się na ślubie? Co zamiast ryżu do sypania pary młodej? Lista inspiracji jest długa. Wśród propozycji na to czym obsypać parę młodą pojawia się np. kolorowe konfetti, puszyste pompony, płatki kwiatów i suszona lawenda, a nawet sztuczny śnieg!
Czym sypać młodą parę na ceremonii zaślubin?
Organizatorzy zaślubin często muszą zmierzyć się z ograniczeniami nakładanymi na nich przez księdza lub urzędników. Bardzo często zabraniają oni obsypywania nowożeńców przed kościołem bądź urzędem. Jak zapewnić wówczas piękną oprawę podczas wyjścia nowożeńców z miejsca, w którym ślubowali chwilę wcześniej dozgonną miłość?
Zamiast sypać nowożeńców ryżem, możemy zdecydować się na przedmioty, które da się szybko i łatwo uprzątnąć. Należy wyznaczyć wówczas osobę za to odpowiedzialną i zadbać o stosowny sprzęt. Znakomitą alternatywą jest oczywiście stworzenie oprawy, która sprzątania nie wymagają wcale!
Czym sypać na ślubie, by móc łatwo to uprzątnąć?
Z pewnością warto zrezygnować z drobnych elementów takich jak wspomniany wcześniej ryż. Należy wykluczyć także przedmioty płaskie, cienkie, które mogą przyklejać się do podłoża, tak jak np. płatki żywych kwiatów lub papierowe konfetti.
Dobrym rozwiązaniem są monety – zgodnie z tradycją ich zebraniem w ramach pierwszego małżeńskiego zadania zajmują się nowożeńcy. Ponadto nikt nie powinien mieć do nas pretensji, jeżeli przeoczymy i nie podniesiemy z chodnika kilku pieniążków. Niektóre pary decydują się także na sypanie ziarnami zbóż, będącymi symbolem życia. Takie rozwiązanie jest ekologiczne i zgodne z tradycją. Pierwotnie (już w starożytnym Rzymie!) to właśnie pszenica była wykorzystywana do obsypywania nowożeńców. Po przejściu małżonków wystarczy zmieść ziarna na trawnik gdzie zostaną zjedzone przez wolno żyjące ptaki. Podobnie wykorzystać można suszoną lawendę.
Co zamiast ryżu na ślub, by uniknąć sprzątania?
Jeżeli wolimy uniknąć sprzątania lub nie otrzymamy zgody na rzucanie przed kościołem, bardzo dobrym rozwiązaniem będą popularne w ostatnich latach bańki. Nie zostawiają po sobie śladu i pięknie prezentują się na zdjęciach! Bańki mydlane na ślubie zapewnią gościom, zwłaszcza dzieciom, wspaniała zabawę i pozwolą stworzyć wyjątkową, zjawiskową opraw!
Kolejny pomysł, który zachwyci maluchy – słodkie konfetti z cukierków (ważna uwaga: wybierz miękkie cukierki, np. galaretki owocowe. W okresie letnim odradzamy także czekoladowe cukierki). Dzięki takiemu powitaniu młoda para słodko wejdzie w nowe życie. Często rzucanie cukierków to zadanie pary młodej – to zwyczaj popularny w wielu krajach. Po rzucaniu cukierkami trzeba oczywiście posprzątać, jednak jeżeli gośćmi wesela będą dzieci na brak chętnych nie będziecie narzekać!
Zimne ognie na weselu
Podczas ślubu zawartego wieczorową porą, wspaniałym pomysłem jest wybór zimnych ogni. Goście ustawiają się w dwóch szeregach i w chwili wyjścia nowożeńców odpalają je. Dzięki temu stosunkowo niskim kosztem otrzymamy naprawdę spektakularny efekt! Ustawieni w taki sposób goście mogą trzymać również inne gadżety! Pośród propozycji znajdziemy np. papierowe flagi (na których można umieścić życzenia dla młodej pary!), a nawet wiatraczki!
Kryteria te spełniają także tzw. różdżki weselne stworzone wstążeczek zawieszonych na patyczkach. Niekiedy mocuje się do nich także dzwoneczki, które tworzą wyjątkowy klimat podczas witania młodej pary. To dobre propozycja na każdą porę roku i na każdą pogodę.
W co zapakować przedmioty do sypania pod kościołem?
Niezależnie od tego, na jakie przedmioty do obsypania nowożeńców się zdecydujemy, by oprawa uroczystości była naprawdę perfekcyjna musimy jeszcze zatroszczyć się o eleganckie opakowanie na nie. Takie detale mają ogromny wpływ na odbiór uroczystości przez gości. Właśnie dlatego warto o nich pomyśleć podczas przygotowań do ślubu. Ryż i monety trzymane w garści lub upychane w woreczki foliowe nie zrobią na nikim dobrego wrażenia.
W tej roli wspaniale sprawdzają się natomiast eleganckie woreczki ślubne! Stylowe akcenty oprawy ślubu nadadzą jej radosnej chwili jeszcze więcej szyku!
Umieszczenie przedmiotów do obsypania świeżo poślubionych małżonków w woreczkach z materiału to idealne rozwiązanie. Prezentują się one bardzo elegancko. Stanowią świetną alternatywę dla koszyczków i rożków na płatki kwiatów oraz konfetti. Są od nich ładniejsze i bardziej praktyczne. Tkanina, z której są szyte jest mocniejsza niż cienki papier wykorzystywany do rożków. Dzięki temu woreczki mogą być z powodzeniem wykorzystane także do przechowywania i przenoszenia cięższych przedmiotów np. ryżu i monet. Dodatkowy atut stanowi fakt, że dzięki wszytym tasiemkom można je zawiązać i zmniejszyć tym samym ryzyko przypadkowego rozsypania się zawartości, co nie jest niestety możliwe w przypadku koszyczków i rożków.
Gdzie kupić materiałowe woreczki na ślub?
Podczas przygotowań do ślubu i wesela zadbajmy o detale! To właśnie ich atrakcyjność decyduję o tym czy ten dzień zapisze się na długo w pamięci przybyłych gości. Polecamy Państwu nasze praktyczne i piękne woreczki ślubne! W tym wyjątkowym dniu można je wykorzystać na wiele różnych sposobów. Bardzo szeroki asortyment produktów pozwoli dopasować je do różnorodnej kolorystyki i stylistyki wesela. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.