W tej chwili panuje prawdziwy trend na ekologię – co naprawdę cieszy, ponieważ dotychczas niestety mało osób dbało o środowisko naturalne, w którym przecież wszyscy żyjemy. Przerzucamy się powoli na torebki materiałowe, nie chcąc zaśmiecać otoczenia stosem tych foliowych – które rozkładają się i 1000 lat, więc będą dla przyszłych, odległych pokoleń raczej nieszczególną po nas pamiątką.
Torebki materiałowe – w różnych wersjach materiałowych – możemy również z powodzeniem wykorzystywać w kuchni. W jaki sposób?
Torebki materiałowe, czyli wyjątkowa dekoracja kuchni
Torebki materiałowe występują w wersji bardziej dekoracyjnej – z nadrukami lub bez. Idealnie pasują jako opakowanie wręczaniu prezentów, ale te drugie (z juty, lnu czy prześwitującej organzy) z pewnością ubogacą każdą kuchnię. Przede wszystkim dzięki nim można stworzyć wyjątkowe, wizualne wrażenia we wnętrzu – na przykład wybierając woreczki w kolorze lawendowym i z ozdobą w postaci lawendy, gdy chcemy zaaranżować przestrzeń w stylu prowansalskim.
Ponieważ w sprzedaży jest wiele różnych produktów tego typu – mniejszych, większych, o różnych barwach oraz wymiarach – łatwo jest dopasować ich kolor do wymagań stawianych przez resztę otoczenia. Mogą się wtapiać w tło, ale zdecydowanie wyróżniać. Można je ustawiać na szafce w widocznym miejscu, na stole, umieścić na blacie itp.
Do czego używać torebek materiałowych?
W kuchni mamy wiele różnych produktów, które często trzeba pakować do pudeł – żeby uchronić się przed ich rozsypaniem. Zdarza się, że podobne pudełka same się psują, albo po prostu zostawiamy owe produkty w pierwotnych opakowaniach – i następnie musimy zbierać z podłogi rozsypany ryż, albo kawę, ponieważ zbyt mocno szarpnęliśmy otwarcie.
Tymczasem torebki materiałowe – czyli woreczki ściągane przy pomocy sznureczka – będą wspaniałym zastępstwem dla tego rodzaju opakowań. Są wygodne w używaniu, bezpieczne dla pożywienia, znakomicie się prezentują i można je zamówić również z gotowym nadrukiem, na przykład informującym, że wewnątrz znajduje się kawa, kasza, orzechy czy ryż.
Najlepiej sprawdzą się niewątpliwie woreczki jutowe lub lniane, ponieważ są najbardziej wytrzymałe, odporne, a w dodatku chronią na przykład przed pleśnią. Można w nich przechowywać także grzyby czy przyprawy, które zachowają w ten sposób wymagany aromat i smak, albo wszelkie zioła. Woreczki lniane – z uwagi na swoje właściwości hipoalergiczne – mogą być również wybierane przez alergików.
W dodatku to naturalne wyroby, które z czasem – oczywiście bardzo długim, ale jednak – ulegają naturalnej biodegradacji. Są zatem bezpieczne dla środowiska.