Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie w Polsce. Poza tym, wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna, coraz więcej słońca, coraz dłuższe dni… Ludzie pięknie dekorują mieszkania i ogrody. Stawiają figurki baranków, zajączków.  Rozrzucają jajka w domu i ogrodzie, rozdają sobie drobne prezenciki „od zajączka”. Zastanawiasz się, w co zapakować upominki wielkanocne? Mamy wyjątkowe propozycje! 

 Ale najpierw – trochę o Wielkanocy

Różnice w tradycjach

W Wielkiej Brytanii w tym czasie odbywają się zawody w toczeniu jajek z górki. Anglicy zastąpili niemal zupełnie prawdziwe pisanki, czekoladowymi.
W USA święta trwają tylko jeden dzień – w niedzielę. Jednak najważniejszym punktem świąt jest poszukiwanie czekoladowych jajek.
Włosi nie przywiązują wagi do pisanek, jedzą uroczysty, wystawny obiad, a weekend spędzają na piknikach poza miastem.
Niemcy i Austriacy dekorują drzewka jajkami, a najmłodsi oczekują na zająca, który przyniesie prezenty.
W Czechach je się Judasze – drożdżowe bułeczki z miodem.
Ludzie na całym świecie celebrują Wielkanoc w nieco inny sposób, ale jest coś, co je łączy…

 

Zając – łączy tradycje i rozdaje upominki wielkanocne

upominki wielkanocne DIY

W wielu innych krajach, według podań, Wielkanoc obchodzi się na cześć anglo-saskiej bogini wiosny Eostre. Dlatego też wydarzenie to opiera się na pożegnaniu zimy i powitaniu wiosennej aury. Każdy kraj ma swoje indywidualne tradycje, jednak  jest też jedna, stała i niezmienna, łącząca wszystkie kraje – zawody w poszukiwaniu skarbów – czyli jajek ukrytych w domu i ogrodzie. W tym dniu ludzie rozdają sobie także niewielkie upominki wielkanocne.

Słodkie jajka leżące w trawie są niemałą atrakcją dla najmłodszych. Często pojawia się problem – do czego dzieci miałyby zbierać te jajka? My znamy rozwiązanie, które usprawni i ułatwi dzieciom zbiory! Woreczki lniane z nadrukiem sprawdzą się w tym celu idealnie. Są lekkie, poręczne, a na dodatek kolorowe. Poza tym posiadają sznureczek ściągający, dzięki któremu dziecko bez problemu zamknie woreczek i będzie mogło go wygodnie nieść. A potem będzie miało sakiewkę do przechowywania zdobytych przez siebie skarbów.

Woreczki lniane dostępne są w wielu wzorach i rozmiarach, nawet z motywem zajączka.  Pozostaje więc kwestia wyboru odpowiedniego wzoru i rozmiaru oraz patrzenie na radość dzieci, kiedy biegają z kolorowymi sakiewkami.

Wyjątkowy pomysł na upominki Wielkanocne

Upominki powoli wpisują się w tradycję Wielkanocy. Dzieci dostają paczki ze słodyczami, a w niektórych regionach nawet zabawki. Podobnie jak na Gwiazdkę, ale z nieco mniejszym rozmachem. Dorośli także wręczają sobie niewielkie upominki.
I znów nasuwa się pytanie „W co te upominki zapakować?”. A odpowiedź jest prostsza niż może się wydawać! Przedstawiamy nasze rozwiązanie – woreczki. Czy to z organzy, czy lniane, sprawdzą się idealnie. Są niedrogie, a bardzo efektownie wyglądają.

Zapakowane w ten sposób pisanki, kraszanki, czekoladowe jajka, czy jakikolwiek inny przedmiot będą bardzo miłym upominkiem. Na pewno taki serdeczny gest w ładnej oprawie sprawi, że obdarowana osoba poczuje się przyjemnie, a na jej twarzy pojawi się uśmiech.

upominki wielkanocne