Girlanda wielkanocna to wspaniała dekoracja świąteczna, którą możesz wykorzystać także w roli… kalendarza wielkanocnego! Przygotowaliśmy też 3 nowe pomysły na zabawę w egg hunt! Zainspiruj się!

Szukasz pomysłów na świąteczne zabawy z dziećmi? Mamy dla Ciebie kilka wyjątkowych propozycji, które umilą maluchom odliczanie dni do Wielkanocy i przede wszystkim pozwolą wam w naprawdę miły sposób spędzić świąteczny czas. Zaczynamy!

Woreczki wielkanocne dla dzieci - worek do egg hunt

Lekki i pakowny wielkanocny worek jutowy jako alternatywa dla koszyczka podczas zabawy w egg hunt

Kalendarz Wielkanocny

Umil dzieciom oczekiwanie na święta kalendarzem wielkopostnym DIY

Twoje dzieci już nie mogą się doczekać Wielkanocy? Spraw, by czas oczekiwania stał się dla nich prawdziwą przyjemnością! Coraz większą popularnością cieszą się kalendarze wielkopostne i kalendarze wielkanocne, które umilają najmłodszym odliczanie dni lub pomagają w duchowym przygotowaniu do świąt. Podpowiadamy, jak w prosty sposób zrobić samodzielnie taki kalendarz!

Mamy świetną wiadomość dla osób, które mają już w swoim domu kalendarz adwentowe marki Saketos! Wasza świąteczna girlanda z woreczków nie musi czekać do kolejnego Bożego Narodzenia! Stwórzcie z niej kalendarz odliczający dni do Wielkanocy!

Girlanda wielkanocna

Girlanda wielkanocna z woreczków materiałowych

Jak zrobić girlandę wielkanocną z woreczków?

Chcesz zrobić girlandę świąteczną z woreczków, która będzie jednocześnie kalendarzem wielkanocnym dla dzieci? Przygotuj swój zestaw bożonarodzeniowych woreczków z kalendarza adwentowego. Szukasz czegoś w wiosennej kolorystyce? W Saketos możesz kupić także gotową, wielkanocną girlandę jutową z napisem „Happy Easter” lub zamówić zestaw materiałowych woreczków z kolekcji wielkanocnej.

Wielkanocna girlanda z woreczków

Wielkanocna girlanda świąteczna – jak zrobić?

Wybierz ilość sakiewek, którą chcesz wykorzystać. Zabawa może trwać kilka dni, tydzień lub przez cały okres wielkiego postu — to Ty decydujesz! Woreczki możesz umieścić w ozdobnej skrzyneczce, uformowanym z gałązek ozdobnym gniazdku lub powiesić na ścianie w formie ozdobnej girlandy wielkanocnej. Ważna uwaga na koniec: pamiętaj, by na każdy dzień przygotować drobny upominek, zadanie lub wielkanocną ciekawostkę, która pomoże Twojemu dziecku wczuć się w świąteczny nastrój.

Girlanda jutowa na wielkanoc

Ozdobna girlanda z woreczków jutowych – kalendarz wiekopostny jak kalendarz adwentowy

Egg hunt — oryginalne pomysły na wielkanocną zabawę

Jutowy worek wielkanocny na jajka - egg hunt

Worek jutowy z ozdobnym nadrukiem do zabawy w egg hunt

Już znasz nasz pomysł na wielkanocny kalendarz w formie wielkanocnej girlandy z woreczków, który umila czas oczekiwania na Wielkanoc. Teraz czas na pomysły na ulubioną dziecięcą zabawę — egg hunt!Materiałowe woreczki na czekoladowe jajka - do zabawy w egg hunt

Egg hunt, czyli polowanie na jajka do wielkanocna gra dla dzieci polegająca na szukaniu ukrytych w domu bądź w ogrodzie kolorowych pisanek i czekoladowych jajeczek podrzuconych przez wielkanocnego zajączka. Zabawa w poszukiwanie jajeczek jest bardzo popularna na świecie i zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Nie wypiera żadnej z zakorzenionych w naszej kulturze tradycji, ale wznosi do obchodów Świąt Wielkanocnych jeszcze więcej radości. Zastanawiasz się, czy warto wprowadzić ten zwyczaj w Twojej rodzinie? Dziś mamy dla Ciebie trzy inspirujące pomysły, które pomogą Ci jeszcze bardziej zachwycić maluchy podczas zabawy w egg hunt!

Egg hunt bez rywalizacji — kodowanie kolorem

W podstawowej wersji zabawa w Egg Hunt polega na rywalizacji podczas poszukiwania kolorowych jajek — kto zbierze ich więcej, ten wygrywa. Twoje dzieci źle znoszą zabawy bazujące na rywalizacji? Wielkanoc to zdecydowanie nie jest czas na łzy porażki! Jeżeli chcesz uniknąć stresujących dzieci sytuacji, zakoduj prezenty od zajączka kolorami!

Plastikowe pisanki i kolorowe woreczki z organzy na czekoladowe jajka - pomysły na egg hunt

Kolorowe woreczki doskonale sprawdzą się podczas zabawy w egg hunt

Dla każdego dziecka wybierz jeden kolor, popakuj upominki w plastikowe pisanki. Część plastikowych jajeczek możesz zastąpić kolorowymi woreczkami, np. z organzy, które umożliwią Ci zawieszenie woreczków na gałązkach krzewów i drzew!  Każdy uczestnik zabaw zbiera wyłącznie jajka i woreczki w przypisanym mu kolorze. Tu nie ma przegranych! Każdy wygrywa!  To proste rozwiązanie sprawi, że wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają jednakową ilość prezentów.

Woreczki z organzy w wiosennych kolorach

Woreczki z upominkami zawieszone na gałązkach

Poszukiwanie skarbów — egg hunt z mapą

Mapy to coś, co kochają wszyscy miłośnicy przygód! Dzięki mapie możesz urozmaicić zabawę i przy okazji potrenować z dziećmi umiejętność czytania mapy. Przygotuj więc kartę z planem waszego ogrodu bądź mieszkania, a następnie oznacz na nie miejsca, w których zostały ukryte wielkanocne skarby! Kartkę z powodzeniem możesz zastąpić dużym workiem lnianym – tkanina, z której szyjemy nasze worki stanowi doskonałą bazę do różnorodnych zabaw kreatywnych. Mapa gotowa? Możecie już ruszać na wspólne poszukiwania!

Mapa skarbów - pomysł na zabawę w egg hunt

Wielkanocne poszukiwanie skarbów

Zastanawiasz się, ile upominków przygotować? Możesz wykorzystać podczas zabawy gotowy zestaw woreczków z girlandy jutowej na Wielkanoc – po zebraniu wszystkich niespodzianek dziecko otrzyma dodatkowe zadanie polegające na ułożeniu z literek napisu „Happy easter”. Jeżeli maluch nie umie jeszcze czytać, może ułożyć literki według wzoru ze zdjęcia (w ten sposób przygotujesz oryginalną układankę lewopółkulową wspierającą rozwój dziecka).

Girlanda wielkanocna z woreczków jutowych

Girlanda wielkanocna – woreczki jutowe z ozdobnym nadrukiem możesz wykorzystać także do zabawy w egg hunt.

Świecące w ciemności — nocne egg huny

Na koniec mamy dla Ciebie naprawdę wyjątkową propozycję — ta zabawa to zdecydowanie nasz numer jeden! Poznaj… nocne egg hunt (Glow in the dark easter egg hunt)!

egg hunt - jajeczka świecące w ciemności

Co przygotować na nocne egg hunt?

Poszukiwanie jajek po zapadnięciu zmroku przeniesie waszą zabawę w zupełnie nowy wymiar! To wspaniała atrakcja, doskonała także dla starszych dzieci. W tym roku koniecznie spróbujcie nocnego polowania na jajka. Tym razem oprócz dużych worków na wielkanocne jajka zabierzcie ze sobą także latarki! Dla ułatwienia możecie włożyć do ukrytych w ogrodzie woreczków lampki lub świeczki LED. Doskonale sprawdzą się też świecące w ciemności „patyczki”/opaski (świecące w ciemności bransoletki fluorescencyjne).

Woreczki wielkanocne dla dzieci

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie czeka na Ciebie specjalna kolekcja woreczków na Wielkanoc! Odwiedź nasz sklep jeszcze dziś i wybierz swoje worki świąteczne idealne na prezenty od zajączka, do zabawy w egg hunt i oczywiście do stworzenia przepięknych, oryginalnych dekoracji.