Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet, a Ty nie masz pomysłu na upominek? W internecie znajdziesz sporo gadżetów i upominków, które mogą być super zareklamowane, ale nie masz pewności, czy spodobają się obdarowywanej kobiecie. Gadżety mogą okazać się nieprzydatne i niepraktyczne, a co ważniejsze – nie wiesz, czy okażą się trafione.
Jeśli zupełnie nie wiesz, jaki upominek na Dzień Kobiet wybrać, zaczerpnij trochę inspiracji z tego artykułu.

Dzień kobiet dawniej i dziś

Dzień kobiet to międzynarodowe święto wywodzące się od włoskiego święta Matronalia, przypadającego na pierwszy tydzień marca. Związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

W czasach PRL-s była to okazja do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa ewentualnie goździki – popularne w tym okresie kwiaty.

W Polsce, święto to obchodzimy co roku 8. marca. Obecnie, w tym dniu mężczyźni wręczają znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty lub drobne podarunki. W niektórych krajach, takich jak na przykład Rumunia, dzień ten jest równoważny z dniem matki, podczas którego dzieci ofiarowują drobne prezenty swoim matkom i babciom.

upominek na Dzień Kobiet DIY

Upominek na Dzień Kobiet – dla znajomych i koleżanek z pracy

Dzień Kobiet to okazja, aby wyrazić szacunek do płci pięknej. W tym dniu nie wręcza się osobistych prezentów jak na przykład z okazji Walentynek, a jedynie małe upominki, które będą wyrazem pamięci i uznania. Najczęściej są to kwiaty pojedyncze – na przykład tulipany, czy goździki, kartka okolicznościowa, czekolada lub pralinki. Kartkę lub słodkości można zapakować w woreczki w pięknym wiosennym kolorze. Szczególnie polecamy żółte, zielone, fioletowe, a także różowe i podobne kolory – cudowne, optymistyczne jak wiosna, barwy z pewnością zostaną ciepło odebrane przez osobę, która otrzyma upominek w woreczku o takim pozytywnym odcieniu.

Taki drobny gest sprawi, że kobieta poczuje się doceniona, a jej humor zdecydowanie się poprawi.

Upominek na Dzień Kobiet – dla partnerki

Wspomniane wcześniej podarunki – pojedynczy kwiat, kartka okolicznościowa, czy czekolada sprawdzą się idealnie dla dalszych koleżanek, czy znajomych. Dla kobiety, z którą utrzymujesz bliską relację, proponujemy wybrać upominek nieco bardziej osobisty, indywidualny. Nie przedmiot do użytku domowników, ale coś tylko dla Niej. Coś, co ją zachwyci i sprawi, że poczuje się wyjątkowo i będzie oczarowana.

Na przykład biżuterię, która wprawi damę Twego serca w zachwyt. Pierścionek, łańcuszek z zawieszką, bransoletka, czy kolczyki wywołają uśmiech na Jej twarzy. W końcu, która kobieta nie lubi błyskotek? Do takiego prezentu szczególnie polecamy woreczki metaliczne oraz wykonane z delikatnej jak mgiełka organzy.

Inną propozycją jest bielizna, dzięki której Twoja kobieta poczuje się atrakcyjna.  Ważne jest przy tym, aby bielizna nie była wyszczuplająca, ponieważ możesz w ten sposób odnieść odwrotny od zamierzonego efekt i urazić obdarowywaną kobietę. Tak intymną rzecz najlepiej opakować w woreczek satynowy – nie zdradzi on od razu zawartości, a po otwarciu zaskoczy obdarowaną osobę i obudzi zmysły. Materiał ten jest bardzo kobiecy i sensualny. Do tego typu prezentu nadaje się idealnie!

upominek na Dzień Kobiet

Aby kobieta poczuła się wartościowa i doceniona nie trzeba wielkich i kosztownych prezentów, wystarczy pamięć i ewentualnie drobny upominek. Należy jednak pamiętać o tym, aby doceniać siebie nawzajem codziennie – nie tylko od święta! 🙂