Zioła od zawsze stanowiły w kuchni jeden z najważniejszych elementów. Dzięki nim można smacznie gotować, ale i dbać o zdrowie. Każda gospodyni ma w swojej kuchennej szafce ulubione zioła, które wykorzystuje w zależności od potrzeb. Najlepsze do ich przechowywania są woreczki lniane – woreczki wykonane z naturalnego, chroniącego przed pleśnią materiału, który jest zarówno ładny, jak i praktyczny, a nie słoiki, czy plastikowe opakowania.

Woreczki lniane w kuchni? Tak!

woreczki lniane w kuchni DIYSposób przechowywania ziół jest bardzo ważny – dzięki właściwemu zamknięciu zioła mogą zachować swój aromat i właściwości nawet po długim czasie co jest niezwykle ważne podczas doprawiania potraw ziołami. A jeśli dodatkowo gospodyni zależy na efektownym wyglądzie wnętrza kuchni, może się zdecydować na ciekawe i bardzo praktyczne rozwiązanie, jakim są woreczki lniane na zioła.

To świetny sposób na utrzymanie ziół we właściwym stanie, czego na pewno nie zapewnią zwykłe worki foliowe. Poza tym korzystanie z takiego rodzaju rozwiązania jest bardzo praktyczne, ponieważ zawiera wygodne otwieranie i zamykanie woreczka za pomocą ściąganych sznureczków. Raz-dwa można otworzyć, wyjąć odpowiednią ilość i zamknąć woreczek, aby nie wypuszczać z niego aromatu ziół.

Zamknięte w woreczku zioła zachowają przez długi czas naturalny, znakomity zapach, a jeśli będą umieszczone nie w szafce, a na zewnątrz, to wypełni się nim cała kuchnia. Lniane woreczki można dostać w wielu wersjach, jeśli chodzi o rozmiar oraz zastosowane wzornictwo. Drobne kwiaty, motyw żeglarski i wiele, wiele innych można idealnie skomponować ze stylem, jaki panuje w danej kuchni.

Woreczek na przyprawy do kuchni i spiżarki

Dużą zaletą tego rodzaju akcesorium jest materiał, z jakiego został wykonany, czyli len. Len można bez przeszkód prać, dlatego raz wykorzystany woreczek można wykorzystywać ponownie. Mimo że lekko się skurczy, jest podatny na rozciąganie podczas użytkowania, dlatego po jakimś czasie wróci do dawnego kształtu.

Woreczki bawełniane na lawendę

Woreczek lniany na lawendę

Jak wykorzystać woreczki lniane?

woreczki lniane w kuchniPlusem jest jeszcze fakt, że woreczki lniane na zioła mogą też służyć w innych celach. Tak samo dobrze będzie się w nich przechowywało mydełka, kosmetyki, a nawet biżuterię. Można je też wykorzystywać jako sakiewkę zapachową do umieszczania w łazience albo szafie, a wokoło będzie się rozprzestrzeniał piękny, świeży zapach. Miejsce odnajdą w nich także mąka, płatki kwiatów, suszone grzyby czy owoce. Len chroni wszelkie produkty przed pleśnią, dlatego jest tak polecanym materiałem do wykorzystania w kuchni.

Wykorzystanie lnianych woreczków jest bardzo modne i wpisuje się w aktualne trendy. Są one przede wszystkim całkowicie naturalne, a oprócz tego bardzo wytrzymałe – nie powinny ulec zniszczeniu nawet podczas prania. Len jako jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów także doskonale się prezentuje. Dodatkowo można wybierać spośród wielu nadruków, dzięki czemu na pewno znajdziemy coś, co wpadnie nam w oko i będzie pasowało do swojego przeznaczenia.

Woreczek zakupowy uszyty a lnu

Lniane woreczki nie kosztują dużo, a można je wykorzystywać do wielu rzeczy. I to wielokrotnie! To duży plus, który przemawia za tym, że naprawdę warto się w nie zaopatrzyć.

Spróbuj ekologicznych rozwiązań, nawiązujących do przeszłości, z naturalnymi materiałami zamiast plastiku w kuchni. Dzięki temu można zachować świeżość produktów, przede wszystkim ziół na bardzo długi czas.