Dzieci w wieku przedszkolnym ciągle potrzebują zajęcia i uwagi, a jednocześnie szybko się nudzą i łatwo odpuszczają, kiedy napotkają drobne przeciwności. Prace plastyczne i wszelkie zadania, których wykonanie powierzamy dzieciom, powinny być dostosowane do ich wieku i umiejętności manualnych. Poniżej przedstawiamy kreatywne zajęcie, które nadaje się zarówno dla przedszkolaków, jak i nieco starszych dzieci. Wykorzystaj woreczki z organzy lub lniane do przygotowania pięknej wiosennej ozdoby, jaką jest zajączek DIY.

Kreatywny zajączek DIY

Poniższa propozycja może być ciekawą formą zajęć dla małych skrzatów. Taka aktywność wspomoże rozwój kreatywności i indywidualności. Dziecko może puścić wodze fantazji i stworzyć zajączka DIY według swojego pomysłu – między innymi używając ulubionych kolorów, czy technik.

Kreatywna wielkanocna zabawa dla najmłodszych z użyciem woreczków

Wykorzystanie naklejek i gotowych elementów

Jedną z propozycji może być przyozdobienie woreczka z organzy. Na takim materiale można z powodzeniem przykleić plastikowe oczka, naklejki, czy elementy wycięte z papieru. Jest to mało wymagająca wersja, w sam raz dla najmłodszych! Mogą oni wykorzystać gotowe naklejki, lub wyciąć pożądane elementy z papieru samoprzylepnego.

woreczki do gry w kółko i krzyżyk

Malowanie farbami lub mazakami po woreczku lnianym

Kolejną możliwością jest stworzenie pyszczka zajączka na woreczku lnianym. Woreczki te nadają się idealnie zarówno do naklejania cekinów, naklejek, ale także do malowania farbami czy markerami, a nawet przyszywania elementów. Należy jednak pamiętać, aby na czas malowania włożyć do wnętrza woreczka papier lub chusteczkę, aby wzór nie przebił się na drugą stronę.

Jasne kremowe tło pozwala na użycie farby czy mazaka w niemal każdej barwie. Oczy, nos, buźka – wszystko namalowane według preferencji dziecka sprawi, że poczuje się ono wyjątkowo! A zajączek DIY zachwyci swoim wyglądem i wkładem pracy.

woreczki do gry w kółko i krzyżyk

Szycie – wersja dla nieco starszych artystów

Inną opcją jest przyszycie do materiału kolorowych guzików i wstążek, które posłużą za oczy, nos i wąsy zwierzaka. Obecnie w pasmanteriach dostępnych jest wiele kształtów, kolorów, a nawet wzorów guzików. Ta wersja może być ciekawsza dla nieco starszych dzieci. Wymaga nieco więcej zręczności i daje niesamowity efekt końcowy.

Kółko Krzyżyk DIY