Dzień Dziecka to wyjątkowy i długo wyczekiwany dzień dla każdego – mniejszego i większego dziecka. Święto obchodzone w Polsce 1 czerwca to dzień pełny radości, śmiechu i zabaw, ale także obfity w atrakcje i upominki dla najmłodszych. W Dniu Dziecka w szkołach odbywają zawody, dni zabaw i tym podobne. Miasta organizują festyny, gdzie dostępne są przeróżne atrakcje typu dmuchane zamki, wata cukrowa i wesołe miasteczka. Prezent na Dzień Dziecka jest równie ważną kwestią, co zapewnione atrakcje. Zobacz jak z naszymi radami zapakować prezent na Dzień Dziecka. 

Wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka – co wybrać?

Dzieci lubią być rozpieszczane i obdarowywane, w tym dniu niecierpliwie wyczekują choćby malutkiego upominku. Prezent na Dzień Dziecka jest bardzo indywidualną kwestią. Niezależnie od tego, czym planujesz obdarować dziecko, zadbaj o opakowanie. Jeśli zastanawiasz się jak ładnie, ciekawie i jednocześnie praktycznie opakować prezent na Dzień Dziecka – wykorzystaj do tego celu woreczki materiałowe. Takie rozwiązanie zainteresuje dziecko, a potem spełni jeszcze funkcje praktyczne. Woreczki lniane, uszyte z juty, czy nawet z weluru są bardzo trwałe – można w nich później przechowywać mniejsze zabawki, czy takie składające się z wielu elementów – np. klocki, puzzle, koraliki, czy inne akcesoria.

prezent na Dzień Dziecka

Słodycze na prezent

Dzieci lubią być rozpieszczane i obdarowywane, w tym dniu oczekują choćby malutkiego upominku. Prezent na Dzień Dziecka jest bardzo indywidualną kwestią. W zależności od wychowania i zainteresowań dziecka może to być zestaw słodyczy np. czekoladowych jajek lub ulubionych cukierków. Ale tu pojawia się problem – w co zapakować słodycze? Odpowiedź jest prosta – w woreczki materiałowe!

Woreczki lniane z dekoracyjnym wzorem sprawdzą się idealnie. Występujące w wielu wersjach, więc wybór będzie nieco łatwiejszy. Woreczki lniane można prać, dzięki czemu łatwo je wyczyścić nawet po ubrudzeniu słodyczami.

Zabawki dla dzieci

Wybór prezentu na Dzień Dziecka jest bardzo trudny ze względu na duży wybór i często zmieniające się upodobania dzieciaków. W zależności od zainteresowań dziecka mogą to być wszelkiego rodzaju układanki, lalki, samochodziki, dinozaury, szklane kulki, wyposażenie domku dla lalek, czy inne przedmioty, które w danym momencie interesują dzieci.

Jak zapakować prezent na Dzień Dziecka

Prezent dla dziewczynki

Dziewczynki najczęściej dostają lalki. Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka jest dokupienie malutkich akcesoriów dla lalek, które dziewczynka już posiada. Mogą to być samochodziki, wyposażenie domku dla lalek, czy malutkie ciuszki. Takie akcesoria urozmaicą zabawę i z pewnością zachwycą każdą dziewczynkę, która lubi bawić się Barbie.

Innym produktem idealnym na prezent z okazji Dnia Dziecka mogą być puzzle. Kilkuletnie dziewczynki uwielbiają wszelkiego rodzaju układanki – zwłaszcza te z księżniczkami. W zamykanym woreczku elementy nie pogubią się i łatwo będzie je przechowywać. Szczególnie ładne i dziewczęce są woreczki welurowe. Woreczek w kolorze jasnoróżowym z pewnością zachwyci małą księżniczkę.

Prezent dla chłopca

Jednymi z najstarszych, ale nadal cieszących się dużym zainteresowaniem prezentów są klocki – tradycyjne drewniane, czy nowoczesne lego, nadal cieszą się ogromnym powodzeniem. Zapakowane do woreczka jutowego, lnianego czy welurowego będą zawsze w komplecie.

Inną propozycją może być dziecięcy zestaw narzędzi – wszelkiego rodzaju klucze i śrubokręty sprawdzą się idealnie dla miłośnika reperowania. Zapakowane do trwałego woreczka nie pogubią się i będą łatwe w przenoszeniu.

Jako prezent na Dzień Dziecka dobrym pomysłem są też małe kolekcjonerskie autka, czy zestaw żołnierzyków. Taki prezent z pewnością zachwyci obdarowywanego chłopca. Do takich prezentów najlepiej nadają się szare woreczki welurowe, czy woreczki jutowe i lniane w neutralnych, naturalnych kolorach.

Jak zapakować prezent

 

Opakowanie na prezent na Dzień Dziecka

Na wymienione wcześniej prezenty o nieregularnych kształtach idealnie nadają się opakowania typu woreczki. Wszelkiego rodzaju papierowe torebki, czy papiery są niepraktyczne i łatwo je zniszczyć. Poza tym często sprawiają problemy przy pakowaniu ze względu na niestandardowy kształt. Wspomniane wcześniej woreczki sprawdzą się perfekcyjnie. Można do nich zapakować większość małych i średnich zabawek.