Zastanawiasz się co zabrać na piknik by zorganizować go w zgodzie z nurtem zero waste? Poznaj modne gadżety w stylu eko!
To co kilka lat temu uchodziło za fanaberię osób pogardliwie okrzykniętych mianem „eko świrów” dziś zaczyna stawać się naszą rzeczywistością. Podpowiadamy jak spakować prowiant na piknik bez używania folii i plastiku.
Piknik ekologiczny
Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu zawsze wzmaga apetyt. Właśnie dlatego wybierając się na rodzinną wycieczkę warto zabrać ze sobą zdrowe przekąski. Na całe szczęście zorganizowanie biesiady na świeżym powietrzu zgodnej z założeniami nurtu zero waste stało się proste. Z ofert sklepów stopniowo znikają plastikowe opakowania i zestawy naczyń piknikowych. Zastępują je akcesoria wykonane z surowców przyjaznych środowisku i opakowania wielokrotnego użytku z plastiku pochodzącego z recyklingu.
Akcesoria na piknik zero waste
Chcesz by organizowany przez Ciebie piknik był przyjazny dla środowiska? Przemyśl więc swoje wybory dotyczące żywności zabieranej na piknik, opakowań na posiłki oraz zastawy do serwowania dań.
Posiłki na piknik
Jeżeli to możliwe unikaj gotowych dań i przekąsek i postaraj się przygotować samodzielnie. Skorzysta na tym nie tylko planeta, ta decyzja będzie korzystna także dla Twojego portfela i zdrowia Twojego oraz Twoich najbliższych. Unikaj zakupu produktów pakowanych w plastik. Zawsze gdy masz taką możliwość wybieraj produkty sprzedawane luzem, na wagę bądź te w eko opakowaniach (np. ze szkła lub chociaż te, które nadają się ro recyklingu). Na zakupy spożywcze chodź z własnymi pojemnikami i woreczkami zakupowymi – podpowiadamy jak zrobić zakupy less waste.
Opakowania wielorazowe na piknik
Oczywiście najprostszym z ekologicznych rozwiązań będzie sięgnięcie po tradycyjne piknikowe opakowanie – kosz piknikowy! Wykonany z wikliny kosz z pewnością pomoże Ci stworzyć wspaniały klimat podczas spożywania posiłku na świeżym powietrzu.
Być może obawiasz się, że nie uda Ci się zmieścić w koszy butelek z napojami i naczyń dla całej rodziny… Przygotuj na wszelki wypadek dużą, bawełnianą torbę.
Jeżeli chcesz dodatkowo zorganizować wnętrze swojego kosza piknikowego sięgnij po wielorazowe woreczki z materiału (np. woreczki i torby z bawełny lub woreczki lniane). Oferowane przez nas sakiewki są bardzo wygodne w użytkowaniu – w ściągaczu znajduje się podwójny sznurek, który umożliwia wygodne zamykanie opakowania. Wysokiej jakości tkaniny i mocne szwy sprawiają, że opakowania te są bardzo trwałe. Dzięki temu możesz używać ich przez długi czas.
Zastanawiasz się w czym przetransportować napoje, potrawy i przekąski? Na produkty płynne wybierz szklane butelki lub metalowy termos. Możesz zapakować je w szklane słoiczki bądź ekologiczny lunchbox ze stali lub śniadaniówkę z bambusa.
Jednak jeżeli posiadasz w domu plastikowe pojemniki w żadnym wypadku ich nie wyrzucaj! W ten sposób sprawny jeszcze sprzęt powiększy górę śmieci. Ten krok zdecydowanie nie byłby eko. Pozbądź się ich dopiero gdy będą zniszczone!
Czy przed zjedzeniem posiłku w plenerze powstrzymuje Cię strach przed osami i innymi owadami? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca koniecznie zobacz wpis, w którym podpowiadamy jak się przed nimi chronić podczas pikniku: Moskitiera na owoce? Alternatywa na osy, pszczoły i szerszenie.
Ekologiczna zastawa piknikowa
Dopiero stawiasz pierwsze kroki na drodze do życia zero waste? Zobacz koniecznie wpis na blogu: Zero waste dla początkujących – 3 proste kroki, które pomogą Ci zacząć!
Nie umiesz wybrać odpowiednich woreczków zero waste? W takim razie zacznij od zamówienia gotowego zestawu worków i toreb z lnu! Ten pakiet opakowań będzie wprost idealny na start.eko