Bezsprzecznie woreczki ślubne kojarzą się przede wszystkim z niezwykle wdzięcznym opakowaniem na prezenty dla gości weselnych. Materiałowe woreczki to doskonałe opakowania na podziękowania dla gości weselnych. Jednak możliwości wykorzystania ich jest naprawdę wiele. Przedstawiamy zatem niektóre z nich!

Figurki aniołków zapakowane w kolorowe woreczki z organzy na podziękowania dla gości weselnych.

Figurki aniołków zapakowane w kolorowe woreczki z organzy na podziękowania dla gości weselnych.

Woreczki na ślub — jak mogą upiększyć zaślubiny?

W tym niezwykle ważnym dla młodej pary dniu wszystko powinno być idealne i wyjątkowe. Zarówno przy organizacji dużego, jak i małego przyjęcia weselnego pojawiają się ozdobne pudełka i ażurowe koszyczki. Niestety są one mało dyskretne i nieporęczne. Dlatego wiele par sięga po bardziej subtelne woreczki ślubne. Wybór tkanin, kolorów i nadruków jest ogromny! Z łatwością dopasują się do każdej stylistyki ślubnej.

Woreczek materiałowy na podziękowania dla gości weselnych

Woreczek materiałowy na podziękowania dla gości weselnych

Młodzi często decydują się na kolorowe woreczki zgodne z kolorami przewodnimi ich wesela, sakiewki z kwiatowymi nadrukami, białą satynę lub delikatną organzę.

Woreczki jako ozdoba doniczek, a także przeznaczone na upominki dla gości.

Woreczki jako ozdoba doniczek, a także przeznaczone na upominki dla gości.

W ostatnich latach obserwuje się rosnącą popularność motywów rustykalnych. Worek na koperty ślubne wykonany z lnu lub juty idealnie wpisuje się w ten trend. Dzięki możliwości personalizacji woreczków istnieje możliwość zadrukowania woreczka motywem pojawiającym się w innych dekoracjach ślubnych. Takie detale tworzące spójną całość przyczyniają się do stworzenia przepięknej oprawy ślubu i wesela.

Ozdobnie zwinięte koce i kapcie w lnianych woreczkach przygotowane dla gości weselnych.

Ozdobnie zwinięte koce i kapcie w lnianych woreczkach przygotowane dla gości weselnych.

Jaką jeszcze rolę mogą pełnić woreczki ozdobne na ślubie?

To idealne opakowanie na drobne pieniądze, ryż czy konfetti do obsypania nowożeńców!

Woreczki na pieniądze na ślub to nie tylko eleganckie opakowanie na koperty i kartki z życzeniami wręczane świeżo upieczonym małżonkom. Zatem jaką jeszcze rolę mogą pełnić woreczki na ślubie? Mniejsze formaty idealnie nadają się do gustownego przechowania drobnych monet- woreczek na grosz na szczęście, ryżu czy konfetti. Zgodnie z tradycją zgromadzeni goście obsypują nimi nowożeńców tuż po opuszczeniu Kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego. Często na etapie przygotowań osoba organizująca ślub zapomina o przygotowaniu w tym celu estetycznych woreczków. Finalnie przedmioty do obsypania młodych zostają umieszczone w reklamówce lub są upychane po kieszeniach. Niestety ujmują tym samym szyku z oprawy całego wydarzenia.

Eleganckie woreczki ślubne na ryż

Eleganckie woreczki na ryż do sypania nowożeńców.

Woreczki można wykorzystać także jako dekoracyjne opakowanie na obrączki ślubne!

Bawełniany woreczek na obrączki ślubne

Biały woreczek z bawełny na obrączki

Stalowe obrączki, materiałowy woreczek ze sznurkiem ściągajacym

Minimalistyczne, stalowe obrączki

Woreczki podczas wesela – opakowania na prezenty dla gości weselnych

Elementy dekoracyjne stołu zapakowane w woreczki z organzy.

Elementy dekoracyjne stołu zapakowane w woreczki z organzy.

Podczas przyjęcia weselnego istnieje nieskończenie wiele możliwości wykorzystania woreczków — ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia. Mogą one pełnić zarówno funkcje czysto dekoracyjną, jak i użytkową. Są stosowane jako opakowanie na prezenty dla gości, znakomicie zastępują także tradycyjne winietki na stół. Stanowią również często niezwykle szykowne i dekoracyjne opakowanie na ustawiane na weselnym stole butelki z alkoholem. Przyjrzyjmy się zatem dokładniej przykładowym, najpopularniejszym propozycjom ich zastosowania:

Woreczki jako winietki na stół weselny

Woreczki z upominkami przygotowanymi dla gości weselnych mogą jednocześnie wskazywać ich miejsce przy weselnym stole. Umożliwia to zawieszenie ozdobnych bilecików lub wybór personalizowanych sakiewek z nadrukowanymi imionami i nazwiskami gości.

Satynowy woreczek z personalizowanym nadrukiem

Satynowy woreczek z nadrukiem na podziękowania dla gości weselnych

Tak przygotowane woreczki zastąpią tradycyjne, papierowe winietki! Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na winietki, ale także zwykle bardzo cenne miejsce na weselnym stole. Ponadto goście chętnie zachowują swoje imienne sakiewki jako miłą dla nich pamiątkę z wesela.

Woreczek jutowy z nadrukiem i personalizowanym bilecikiem

Woreczek na upominki z winietką

Woreczki ślubne dla gości, czyli woreczki jako opakowanie na prezenty dla gości weselnych

Woreczek z upominkiem dla gości weselnych.

Woreczek z upominkiem dla gości weselnych.

Upominki dla gości weselnych przybierają różną formę. Najczęściej są to jednak różnego rodzaju słodkości zapakowane w ozdobne opakowanie. Materiałowe woreczki występują w wielu formatach i można w nich umieścić także nieco większe gabarytowo przedmioty. Pośród wręczanych w ramach podziękowań gadżetów dużą popularnością cieszą się urocze figurki aniołków, breloki, magnesiki, słoiczki z domowymi przetworami, buteleczki z nalewką, zapachowe świece czy ręcznie wykonane mydełka. Oczywiście najbardziej popularne prezenty dla gości weselnych to słodkości, np. cukierki, pralinki, muffinki, makaroniki oraz lukrowane pierniki.

Pomysły na prezent dla gości weselnych - migdały lub figurka aniołka zapakowana w woreczek z organzy.

Pomysł na prezent dla gości weselnych — migdały lub figurka aniołka zapakowana w woreczek z organzy.

Szczególne podziękowania dla specjalnych gości — upominki dla rodziców i świadków

Podczas ślubu i wesela warto wyróżnić gości szczególnie zaangażowanych w przygotowania do tego wyjątkowego dnia. To też idealna okazja, by podziękować najważniejszym osobom w naszym życiu — nawet jeżeli, z różnych przyczyn nie uczestniczyli osobiście w organizacji tego wydarzenia. Najczęściej nowożeńcy przygotowują specjalne podziękowania dla rodziców i podziękowania dla świadków. Niekiedy także dla dziadków, rodzeństwa, przyjaciół czy innych bliskich im osób.

Do najpopularniejszych pomysłów na podziękowania należą przygotowane na te okazje filmy, prezentacje multimedialne lub piosenki. Zwykle nowożeńcy wręczają wówczas także wyjątkowe upominki. Do popularnych pomysłów należą kosze z kawą i słodyczami, czekoladki, śmieszne personalizowane kubki, skrzynka na wino czy drewniane drzewko w ozdobnej ramce.

Bez względu na to jaki podarunek zdecyduje się wręczyć Para Młoda, oferowane przez nas ozdobne woreczki z tkaniny będą idealnym dopełnieniem prezentu. Zapakowany w nie upominek prezentuje się nad wyraz gustownie i elegancko. Ponadto za sprawą wysokiej trwałości woreczki ślubne jeszcze przez długi czas mogą służyć do przechowywania rozmaitych przedmiotów i przypominać ten wyjątkowy dzień.

Woreczki z migdałami jako prezenty dla gości weselnych

Rekordy popularności od lat biją woreczki wypełnione migdałami w słodkiej polewie — czekoladzie lub lukrze (lukrowane migdały dostępne są w różnych kolorach!). Zgodnie z tradycją ich liczba powinna być nieparzysta — symbolizuje to nierozłączność małżonków. Najczęściej wręcza się pięć sztuk migdałów, które mają symbolizować życzenia: nieustającej miłości, zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz długiego życia.

Białe woreczki z organtyny z migdałami w lukrze.

Białe woreczki z organtyny z migdałami w lukrze.

Zwykle do woreczka z migdałami dołączona jest także karteczka z podziękowaniami za przybycie. Istnieje również możliwość umieszczenia treści podziękowań w formie nadruku na woreczku!

Podziękowania dla gości weselnych - woreczek z organzy z migdałami.

Podziękowania dla gości weselnych – woreczek z organzy z migdałami.

Inne, równie słodkie oblicza miłości — woreczki jako opakowanie na cukierki ślubne i czekoladki dla gości weselnych

Wśród woreczków na cukierki ślubne rekordy popularności biją wykonane z organzy eleganckie torebki. Wybór pada na tę tkaninę, ponieważ dzięki wysokiej przezroczystości wspaniale prezentuje ona swoją zawartość. Rodzajów słodkości, które można wręczyć gościom, jest naprawdę wiele. Najczęściej wybierane są personalizowane krówki ślubne lub czekoladki w opakowaniu z nadrukowaną grafiką, np. zdjęciem pary młodej. Na weselnych stołach pojawiają się także kolorowe, ręcznie wykonane lizaki i urocze karmelki z tematycznymi napisami. Pośród słodkich przekąsek często pojawiają się także wypieki — piękne i kolorowe makaroniki lub często upieczone własnoręcznie przez młodą parę wyborne muffiny bądź ulubione ciasteczka.

Woreczek z organzy wypełniony cukierkami leżący na weselnym stole.

Woreczek z organzy wypełniony cukierkami leżący na weselnym stole.

Zdarza się, że młodzi obdarowują gości bardzo nietypowymi upominkami, przeznaczonymi z różnych względów jedynie dla osób pełnoletnich (przykład poniżej). Wówczas woreczki na cukierki wręczają jedynie dla przybyłych na uroczystość dzieci. Najmłodsi z całą pewnością nie poczują się z tego powodu poszkodowani, a wręcz wyróżnieni. Wystarczy jedynie wybrać atrakcyjne dla maluchów wzory woreczków i wypełnić je wspaniałymi słodkościami.

Jej i jego ulubione — zestaw woreczków z podziękowaniami wybranymi przez każdego z małżonków

Absolutnym hitem stały się zestawy składające się z dwóch woreczków: Jeden z przysmakiem wybranym przez pannę młodą i drugi będący wyborem pana młodego. Opakowania zwykle ozdabia się nadrukiem z napisem “His favorite” oraz “Her favorite“, czyli “Jego ulubione” i “Jej ulubione”. Zawartość woreczków bywa kontrastująca ze sobą np. słodkie nugatowe czekoladki + solone orzeszki lub nawzajem się uzupełnia jak np. jaśminowa herbata + kruche ciasteczka. Upominek ten pozwala gościom poznać jeszcze lepiej najważniejszą parę tego wieczoru. Młodzi mogą wyrazić swoje preferencje, wręczając w swoim woreczku upominek mocno z nimi związany. Przykładowo miłośnik zdrowego stylu życia może obdarować zgromadzonych gości bakaliami lub fit słodyczami. Fan chrupania może podzielić się ulubionymi precelkami, a miłośnik żelek może zapakować do sakiewki kolorowe, żelowe misie.

Same woreczki w takim zestawieniu występują w wielu wariantach. Niektóre pary stawiają na ukazującą zawartość opakowania organzę, inne wybierają nawiązujące do ich strojów kontrastowe satynowe woreczki w bieli i czerni. Nierzadko wybierają także barwy będące kolorami przewodnimi wesela.

Hangover KIT — niekonwencjonalny, nieco dowcipny i bardzo praktyczny prezent dla gości weselnych

Pośród propozycji podarunków, znajduje się także Hangover kit, czyli zestaw ratunkowy na kaca. Pary decydujące się na oryginalne prezenty dla gości weselnych często wręczają biesiadnikom woreczki z wyposażeniem wspomagającym regeneracje po zabawie do białego rana. Wewnątrz sakiewki z tematycznym nadrukiem można umieścić np. tabletki przeciw bólowe, gumy do żucia, opaskę zaciemniającą na oczy bądź ciemne okulary przeciwsłoneczne, napój izotoniczny lub energetyczny oraz przekąskę. Pary wyprawiające wesele wraz z poprawinami niekiedy w dniu wesela wręczają bardziej konwencjonalny upominek. Natomiast hangover kit goście otrzymują w kolejnym dniu wspólnego celebrowania jako podziękowanie za przybycie na poprawiny.

woreczki hangover kit - sposób na kaca

Zestaw na kaca w ozdobnym woreczku to znakomity pomysł na śmieszne podziękowania dla gości weselnych i prezent na wiele innych okazji

Wyjątkowe prezenty dla gości weselnych działające na zmysły

Ozdobne woreczki z potpourri i suszoną lawendą.

Kolejną wyjątkową propozycję stanowią dekoracyjne woreczki wypełnione suszoną lawendą lub wieloskładnikowym suszem zapachowym. Taki prezent dla gości weselnych nie tylko urokliwie wygląda, ale przede wszystkim pięknie pachnie! Upominek ten będzie wspaniałą ozdobą weselnego stołu weselnego! Ponadto zostanie on z gośćmi na dłużej i będzie przypominał o tym szczególnym wydarzeniu. Woreczki wypełnione suszonymi kwiatami lawendy lub aromatycznym potpourri można wykorzystać jako naturalne źródło pięknego zapachu np. w szafie lub samochodzie.

Woreczki z organzy w kolorze fioletowym wypełnione lawendą.

Woreczki z organzy w kolorze fioletowym wypełnione lawendą.

Sakiewki dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i mogą zostać przygotowane z wielu tkanin — zarówno jednobarwnych, jak i z ozdobnym nadrukiem np. z grafiką ukazującą piękno kwitnącej lawendy. To wyjątkowa inspiracja na podziękowania dla gości weselnych.

Woreczki z organzy, juty i lnu z nadrukowaną lawendą i wypełnione jej suszonymi kwiatami.

Woreczki z organzy, juty i lnu z nadrukowaną lawendą i wypełnione jej suszonymi kwiatami.

Jak zapakować prezent ślubny? Woreczki jako torebki prezentowe na ślub

Powyższe propozycje przeznaczone były dla organizatorów tej wzniosłej uroczystości -pary planującej ślub i profesjonalnych wedding planerów, czyli konsultantów ślubnych. Jednak na koniec warto dodać, że dekoracyjne woreczki mogą posłużyć przecież także jako niezwykle gustowne opakowanie na prezent dla samej pary młodej! Wielość wzorów i formatów sprawia, że możemy w woreczku wręczyć zarówno kartkę z życzeniami i pieniądze, czy drobne upominki, jak i większe gabarytowo prezenty! Do wyboru są zarówno eleganckie jednokolorowe tkaniny i piękne wzorzyste woreczki z różnorodnymi nadrukami. Materiałowe sakiewki pozwalają opakować ślubne prezenty w bardzo szykowny sposób.

Ciekawy pomysł na zapakowanie pieniędzy podarowanych w prezencie w woreczek.

Pomysł na zapakowanie pieniędzy na prezent

Woreczek lniany na pieniądze dla dziecka i pudełko na pamiątki dla chłopca

Woreczek jako alternatywa dla koperty z pieniędzmi — pomysł na zapakowanie prezentu

Istnieje możliwość ich personalizacji, już od jednej sztuki! Pozwala to stworzyć naprawdę oryginalne opakowania na prezenty. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu i w razie wszelkich pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu!