Opakowanie ułatwia transport, chroni podarunek, czyni go również niespodzianką… Istnieje jednak znacznie ważniejszy powód, by zadbać o piękną oprawę prezentu! Chcesz dowiedzieć się jaki?Dekoracyjne kartony, szary papier, arkusze w kolorowe nadruki, ozdobne torebki prezentowe, kokardy, wstążki…. sposobów na zapakowanie podarunku jest naprawdę wiele! Dlaczego warto ładnie zapakować prezent?

Woreczek z organzy z ozdobną kokardą - jak zawiązać kokardę

Ozdobna kokarda ze wstążki zawiązana na woreczku z organzy

Czy to jak zapakujemy prezent ma jakieś znaczenie?

Gdy mowa o prezencie, stwierdzenie, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie (a więc jego opakowanie), byłoby nieprawdziwe, a z całą pewnością mocno dyskusyjne. Jednak nie sposób nie zgodzić się z tym, że pierwsze wrażenie po zobaczeniu podarunku jakieś znaczenie ma. Większość z nas doceni estetykę opakowania. Odpowiednia oprawa naprawdę może spotęgować radość obdarowywanej osoby! Podkręcić dodatkowo emocje związane z oczekiwaniem na ujrzenie tej właściwej niespodzianki. I nie tylko! Wpływa również na naszą ocenę!

Kokardy i ozdobne zawieszki na woreczki

Woreczek lniany przewiązany ozdobną kokardą ze wstążki z dekoracyjną zawieszką

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Stare powiedzenie głosi: „Jak cię widzą, tak cię piszą”… A pierwsze wrażenie ma ogromny wpływ nie tylko na to, jak zostanie odebrany wręczany prezent, lecz również na to, jak będziesz postrzegany i jak zostaniesz oceniony. Opakowanie podarunku będzie więc Twoją wizytówką. Warto taką szansę na „poprawę swoich notowań” i zarazem powiększenie radości osoby obdarowywanej w pełni wykorzystać! Zwłaszcza, że w tym celu należy jedynie odrobinę przyłożyć się do wyboru opakowania.

Wstążka zawiązanka na woreczki z organzy

Upominki w woreczku z organzy z dekoracyjną wstążką

To niepowtarzalna okazja, bo, jak wiadomo, pierwsze wrażenie można zrobić jedynie jeden raz… Wykorzystaj tę szansę najlepiej jak się da!

Dlaczego pakujemy prezenty?

Powodów jest kilka. Po pierwsze, od czysto technicznej i praktycznej strony, opakowanie służy do wygodnego transportu i ochrania swoją zawartość przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Opakowanie powinno zatem być mocne i trwałe, wykonane z materiałów wysokiej jakości.

Elegancki sposob zapakowania prezentu - wystarczy wybrać woreczek satynowy.

Elegancki sposob zapakowania prezentu – wystarczy wybrać woreczek satynowy.

Po drugie, opakowanie nie pozwala po jednym spojrzeniu określić, co skrywa się w jego wnętrzu, wprowadza atmosferę tajemnicy. Otula ono swoją zawartość magiczną aurą, podsyca emocje sprawiając, że to, co skrywa w środku staje się niespodzianką.

Po trzecie – dyktuje to konwencja wręczania prezentów. Estetyczne opakowanie wyróżniające się jakością stanowi wyraz naszego szacunku do osoby obdarowywanej. Estetyczna oprawa podarunku świadczy o naszym zaangażowaniu.

Koronkowa bielizna ślubna dla panny młodej w woreczku z organzy

Bielizna zapakowana na prezent w woreczek z organzy

W co zapakować prezent?

Opakowanie naprawdę jest równie ważne jak zawartość prezentu! To z nim w pierwszej kolejności ma styczność osoba obdarowywana i to ono zdecyduje o jego pierwszym wrażeniu. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz prezent biznesowy, czy dla bliskiej Ci osoby, warto zadbać o dobre pierwsze wrażenie!

Bordowy woreczek jako opakwoanie na prezent biznesowy

Woreczek z tkaniny jako opakowanie na prezenty biznesowe

Niezależnie od tego, jaki rodzaj opakowania wybierzemy, zadbajmy o to, by podarunek opakowany został co najmniej starannie i schludnie. Można pospiesznie zawinąć podarunek w papier prezentowy lub sięgnąć po tradycyjną papierową torbę prezentową. Można jednak pójść o krok dalej… (Dowiedz się dlaczego warto zamienić papierową torbę na wielorazowe, ozdobne woreczki z materiału).

Woreczki z materiału są lepsze niż papierowe torebki prezentowe

Możliwości jest naprawdę wiele! Ogranicza nas wyobraźnia i kreatywność. By się wyróżnić, tradycyjne metody pakowania prezentów warto zastąpić równie prostymi i szybkimi, a zarazem nowoczesnymi rozwiązaniami.