Torby papierowe niewątpliwie cieszą się stale rosnącą popularnością. Wykorzystywane są zarówno jako zamiennik foliowych reklamówek na zakupy jak i do segregowania oraz przechowywania różnych przedmiotów w domu. Z powodzeniem wykorzystuje się także szare torby papierowe (jak i te z kolorowymi nadrukami) do pakowania prezentów. Mamy jednak dla Państwa alternatywne opakowania – woreczki z materiału! W czym materiałowe woreczki są lepsze niż papierowe torby? Przedstawiamy pięć powodów, ze względu na które warto zamienić papierowe torby na woreczki z materiału!

Porównanie torebki prezentowej z woreczkiem materiałowym

Porównanie torebki prezentowej z woreczkiem materiałowym

1. Materiałowe torebeczki cechuje niska podatność na uszkodzenia mechaniczne

Główną wadę toreb papierowych stanowi ich niska trwałość. Wystarczy chwila nieuwagi, by papier się przedarł. Materiałowe woreczki są opakowaniami wielokrotnego użytku. Tkaniny z których uszyte są woreczki są znacznie mniej podatne na podarcia i zagniecenia niż papier. Dzięki temu dłużej zachowują estetyczny wygląd. Ryzyko powstania trwałych uszkodzeń mechanicznych jest nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku toreb papierowych.

Woreczek z satyny prezentuje się elegancko

Woreczek z satyny prezentuje się niezwykle elegancko

2. Materiałowe woreczki mają wysoką odporność na wilgoć i wodę

Woda i inne płyny stanowią poważne zagrożenie dla papierowych torebek! Rozlany napój lub ulewny deszcz powodują nieodwracalne zniszczenie tego delikatnego opakowania. Materiałowe woreczki nie są tak podatne na uszkodzenia spowodowane wilgocią i nie kończą swojej żywotności po kontakcie z wodą. Są dzięki temu bardziej trwałe od modnych opakowań z papieru. Materiałowe torebki nie tylko są odporne na szkodliwe działanie wody, większość torebeczek z tkaniny można nawet wyprać!

3. Wysoka wytrzymałość woreczków z materiału

W zależności od wyboru tkaniny, materiałowe torebeczki cechują się odpowiednio większym udźwigiem w stosunku do toreb papierowych. Jaki ma to realny wpływ na ich użytkowanie? W materiałowym woreczku o takich samych wymiarach jak papierowa torba możemy przenosić cięższe przedmioty bez obaw, że się on rozedrze. Także jego czas użytkowania jest dłuższy. Materiałowe woreczki są wielorazowe, nie zużywają się tak szybko jak torby z papieru.

Woreczki materiałowe są nieporównywalnie trwalsze

Woreczki materiałowe są nieporównywalnie trwalsze

 

Woreczki materiałowe zawsze prezentują się schludnie i elegancko

Woreczki materiałowe zawsze prezentują się schludnie i elegancko

4. Woreczki z materiału łatwo jest utrzymać w czystości

Woreczki z tkanin dłużej zachowują schludny wygląd, ponieważ łatwiej utrzymać je w czystości. W przypadku toreb z papieru jesteśmy całkowicie pozbawieni możliwości usunięcia większości plam. Z woreczka mniejsze zabrudzenia można zetrzeć, a cięższą plamę można nawet sprać. Dzięki temu opakowania te są dłużej miłe dla oczu.

5. Wygodne przechowywanie i transport

Woreczki z tkaniny są równie lekkie jak torba z papieru, a znacznie bardziej trwałe i odporne na zagniecenia. Bez obawy możemy je np.  zwinąć i umieścić w torebce. Materiałową torbę można mieć zawsze przy sobie i sięgnąć po nią w razie potrzeby, bez obaw o jej zniszczenie (rozdarcie, powstanie trwałych zagnieceń) podczas transportu. Ewentualne zagniecenia w przypadku większości tkanin bez problemu usuniemy poprzez wyprasowanie woreczka!

Woreczki materiałowe mają tę przewagę, że nie zużywają się tak jak torby papierowe

Woreczki materiałowe mają tę przewagę, że nie zużywają się tak szybko jak torby papierowe

 

Podarunek zapakowany w to opakowanie bardziej przyciąga wzrok

Podarunek zapakowany w to opakowanie bardziej przyciąga wzrok

Zamień torby papierowe na woreczki z materiału!

Istnieje znacznie więcej powodów, by zamienić torby papierowe na materiałowe woreczki. Koniecznie przetestuj te alternatywne opakowania i zobacz różnicę.