Znudził Ci się aktualny wystrój wnętrz w Twoim domu? Poznaj więc inspirujące pomysły na drugie życie przedmiotów codziennego użytku i domowych dekoracji! Udekoruj swój dom kreatywnie!Marzy Ci się zupełnie nowa dekoracja domu? Wybierz taką, do której stworzenia wykorzystasz także… jego dotychczasowe wyposażenie! Wystarczy je tylko odrobinę przerobić! Przekonaj się, że drobne zmiany pozwolą Ci w kilka chwil dopasować je do nowego wystroju.

Szybka zmiana wyglądu wnętrz

Szybka zmiana wyglądu wnętrz – nowe dekoracje i drobne przemeblowanie

Dlaczego warto odnawiać i przerabiać domowe dekoracje?

Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie! Zobacz, dlaczego warto samodzielnie odnowić domowe ozdoby:

 1. Drugie życie przedmiotów do dekoracji domu pozwala uniknąć namnażania się śmieci! Działania te są zgodne z ideą less waste (a często nawet zero waste!). Troszczysz się w ten sposób o środowisko.
 2. Odnowienie domowych dekoracji pozwala zaoszczędzić pieniądze, które przeznaczyłbyś na nowe ozdoby.
 3. Tworząc samodzielnie kreatywne dekoracje do domu spędzisz przyjemnie czas. Kto wie, być może okaże się, że odnawianie ozdób i odrestaurowywanie mebli stanie się Twoją nową pasją?
 4. Satysfakcja z domowych ozdób DIY jest nieporównywalnie większa niż w przypadku zakupu gotowych gadżetów w sklepie!
 5. Wystrój Twojego domu będzie naprawdę oryginalny i niepowtarzalny!

Drugie życie przedmiotów codziennego użytku i domowych ozdób

W zakamarkach wielu domów można znaleźć przedmioty, które po odświeżeniu staną się wspaniałą dekoracją! Warto na początku poszperać w swojej piwnicy lub na strychu domu krewnych. Nie martw się jeżeli nie możesz odnaleźć tam przedmiotów „z duszą”! Wciąż możesz poszukać rzeczy do odnowienia na pchlim targu bądź na lokalnych tablicach ogłoszeń! Czekają tam na Ciebie prawdziwe perełki!

Metamorfoza wnętrz dzięki renowacji starych mebli

Drugie życie przedmiotów

Poznaj 3 inspirujące pomysły na odnowienie domowych ozdób oraz na wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku w roli dekoracji domu! Dowiedz się jak stworzyć kreatywne dekoracje DIY.

Designerska dekoracja domu – nowe życie starych rzeczy

 1. Zmiana koloru – metamorfoza drobnych dekoracji może zając zaledwie kilka minut! Przy zmianie koloru ramek na zdjęcia, metalowych świeczników i drobnych półkowych bibelotów wystarczy zazwyczaj wybrać dostosowaną do rodzaju malowanej powierzchni farbę (np. w sprayu).
  Renowacja starych mebli

  Zmiana koloru pomaga dać nowe życie przedmiotom

  Oczywiście w przypadku zmiany koloru mebli trzeba zarezerwować więcej czasu. Jednak efekt końcowy jest wart zachodu! Mebel można przemalować, postarzyć woskiem lub ozdobić np. techniką decoupage. Stary fotel lub krzesło także wiele zyska, gdy przygotujemy mu nowe obicie tapicerskie.

  Renowacja krzesła pastą do starych mebli

  Renowacja drewnianego krzesła

 2. Zamiast coś dodawać… schowaj! Nie podobają Ci się stare donice? Nie musisz kupować nowych! Wystarczy, że włożysz je w ozdobne osłonki na doniczki, to także doskonały sposób na tworzenie dekoracji sezonowych (Dowiedz się jak ozdabiać domowe kwiaty tworząc osłonki na doniczki z materiałowych woreczków!).
  Woreczki jeansowe jako dekoracyjne osłonki na doniczki

  Kwiaty w jeansowych osłonkach na doniczki

  Woreczek jutowy z nadrukiem na Boże Narodzenie jako osłonka na doniczkę

  Dekoracyjna osłonka doniczki z jutowego woreczka ze świątecznym printem

  Drażni Cię nadmiar rozstawionych na stole przedmiotów codziennego użytku? Schowaj je! Ukrycie kilku znajdujących się na widoku rzeczy także pozwala uzyskać wspaniały efekt. Zwłaszcza jeżeli umieścimy je w ładnych opakowaniach.

  Materiałowe woreczki stanowią oryginalną i minimalistyczną dekoracje oraz sprawiają, że potrzebne Ci przedmioty chociaż nie są już na widoku to nadal są pod ręką!

  Minimalistyczne domowe dekoracje

  Dekoracyjne woreczki do przechowywania

 3. Artystyczna dekoracja domu z przedmiotów codziennego użytku – stare przedmioty codziennego użytku mogą stanowić wspaniałą ozdobę! Potrzebny jest Ci tylko dobry pomysł! Każdy już chyba widział wspaniałe meble z palet i skrzynek oraz ogrodowe donice z opon.
  Domowe dekoracje DIY - nowe życie starych przedmiotów

  Kreatywne dekoracje – modne meble ze starych skrzynek

  Stara maszyna do szycia może stać się atrakcyjnym stolikiem, słoik wazonem lub lampionem na świece. To wspaniała, kreatywna zabawa, w której ogranicza Nas tylko wyobraźnia! Przejrzyj listy inspiracji z takimi kreatywnymi dekoracjami i stwórz podobne dzieło sztuki!

  Domowe dekoracje DIY

  Kreatywne dekoracje do domu – własnoręcznie ozdabiany słoik na kwiaty lub świece

Twoje kreatywne dekoracje domu

Już wiesz, że drugie życie przedmiotów może być lepsze niż ich pierwsze wcielenie! Domowa metamorfoza starych mebli i dekoracji pozwala stworzyć oryginalne, designerskie aranżacje! Przyjrzyj się otaczającym Cię meblom i ozdobom… zastanów się, jak stworzyć z nich zupełnie nowe, kreatywne dekoracje DIY!