Szukasz sprawdzonych pomysłów na przechowywanie pamiątek Twojego dziecka? Dowiedz się, jak możesz je zabezpieczyć, a część z nich także wyeksponować!

Poznaj inspirujące rozwiązania, które pomogą Ci zabezpieczyć Wasze wspomnienia! Podpowiadamy, jak chronić pamiątkowe akcesoria malucha i w jaki sposób archiwizując prace plastyczne dziecka!

pudełko wspomnień z woreczkami na pamiątki dziecka

Pudełko wspomnień na pamiątki dziecka

Pomysły na przechowywanie pamiątek dziecka

Zapomnij o magazynowaniu pamiątek dziecka w foliowych reklamówkach i kartonach po butach. Dziecięce prace plastyczne oraz pamiątkowe akcesoria mające przywoływać piękne wspomnienia zasługują na godną oprawę! Zadbaj o estetyczne opakowania na dziecięce skarby!

Pudełko wspomnień DIY – jak je zrobić

Do stworzenia pudełka wspomnień potrzebujesz tak naprawdę bardzo niewiele. Wystarczy ozdobny kartonik lub drewniana szkatułka. W jej wnętrzu można stworzyć przegródki lub posortować pamiątkowe gadżety i umieścić je w mniejszych pudełeczkach. Jeszcze lepszym rozwiązaniem podczas tworzenia pudełka wspomnień malucha jest sięgniecie po dekoracyjne woreczki z materiału.

Woreczek z organzy idealnie sprawdzi się do przechowywania dziecięcych drobiazgów

Woreczek z organzy idealnie sprawdzi się do przechowywania dziecięcych drobiazgów

Woreczki z materiału do segregowania pamiątek w pudełku wspomnień

Podczas sortowania i przechowywania pamiątek z dzieciństwa (a także tych przywiezionych z wakacji) pomocne będą woreczki z materiału. Dzięki nim nasze zbiory prezentują się nad wyraz szykowanie i elegancko.

Woreczek na biżuterię idealnie wpasowuje się w styl każdego wnętrza.

Woreczek na biżuterię idealnie wpasowuje się w styl każdego wnętrza.

Rodzinne pamiątki opakowane w woreczki z materiału są odpowiednio zabezpieczone (np. przed kurzem czy zaginięciem). Tak opakowane rzeczy wyglądają stylowo i elegancko. Woreczki z organzy, za sprawą wyróżniającej je wysokiej transparentności, umożliwiają ekspozycję umieszczonych w nich przedmiotów na półkach i w domowych gablotkach.

Transparentność woreczków z organzy stanowi ich ogromny atut.

Transparentność woreczków z organzy stanowi ich ogromny atut.

Prace plastyczne dziecka – jak zachować je na pamiątkę

Rysunki, obrazki namalowane farbami, różnego rodzaju wycinanki bądź wyklejanki najczęściej kończą w pudełkach po butach lub marketowych reklamówkach. Ty możesz oszczędzić takiego przykrego losu małym dziełom sztuki pociech. Zamiast trzymać je w worku, możesz wybrać ozdobny materiałowy woreczek. Zamiast tworzyć stosy prac w starym kartonie, spróbuj przechowywać je w teczkach, dzieląc rysunki datami. Wspaniałym pomysłem na przechowywanie pamiątkowych prac plastycznych wykonanych na kartkach w formacie A4 jest przygotowanie w tym celu oddzielnego segregatora. Możesz wpinać do niego malunki dodatkowo zabezpieczone foliowymi koszulkami! Ulubione dzieła swojego dziecka (np. odcisk dłoni) koniecznie umieść w ramce!

Rám s potiskem dětské rukojeti

Co jednak z innymi dziecięcymi dziełami sztuki, np. tymi 3D? Jak przechowywać przestrzenne prace plastyczne? Na różnego rodzaju figurki i prace techniczne przeznacz pudełko ze sztywnego kartonu. Możesz wyposażyć je w separatory, które stworzą przegródkę odpowiedniej wielkości, osobną dla każdej figurki. By zapewnić im dodatkową ochronę, każde dziecięce dzieło możesz zapakować również do osobnego woreczka.

Jak wyeksponować prace plastyczne dziecka?

Przechowywanie pamiątek to nie tylko gromadzenie ich w szafkach! Marzy Ci się domowa minigaleria z pracami plastycznymi Twojej pociechy? Uważasz, że twórczość dziecka zasługuje na coś więcej niż miejsce na ścianie lodówki? Słusznie! Możesz stworzyć kącik z ramkami, w którym wspólnie będziecie umieszczać wybrane prace. Można umieścić w tym miejscu również gablotkę lub odkrytą półkę, która posłuży do eksponowania stworzonych przez dziecko rzeźb, figurek itp. Jeżeli nie masz miejsca na gablotkę i obawiasz się, że dziecięce rękodzieło jest zbyt delikatne, by eksponować je na odkrytej półce, możesz wykorzystać do jego zabezpieczenia woreczek z organzy! Woreczek z tego wysoce transparentnego materiału zarazem chroni i wspaniale eksponuje zawartość.

Akcesoria do przechowywania pamiątek

Już znasz sprawdzone pomysły na przechowywanie pamiątek dziecka! Przygotuj zatem niezbędne akcesoria, takie jak ramki, pudełko wspomnień, segregator na rysunki i materiałowe woreczki do przechowywania pamiątek. Uporządkuj Wasze bezcenne zbiory! Postaraj się wyeksponować możliwie jak najwięcej z nich! Może dla niektórych uda się znaleźć także jakieś praktyczne zastosowanie? Różnorodne pamiątki zgromadzone przez malucha podczas wakacji lub wyprawy do lasu, takie jak np. szyszki lub kamienie można wykorzystać jako element domowej dekoracji na stół lub przygotować z nich… grę w kółko i krzyżyk!

Woreczki na zabawki i gry np. kółko i krzyżyk DIY

Gra w kółko i krzyżyk – zabawka DIY z ręcznie malowanych kamyków w lnianym woreczku