Chcesz ochronić winogrona przed osami i ptakami? Woreczki do ochrony owoców to skuteczne rozwiązanie! Poznaj prosty i pewny sposób na zabezpieczenie gron i innych owoców!

Jak zabezpieczyć winogrona przed osami?

Inwazja os potrafi całkowicie zrujnować uprawy w winnicy. Owady niszczą dojrzałe plony, ponieważ żywią się słodkim sokiem z winogron. Mamy jednak sprawdzony sposób na ten problem. Worki do ochrony owoców ocalą Twoje zbiory!

Worki z drobnej siateczki skutecznie zabezpieczają winogrona i nadają się również do ochrony innych owoców. Duże worki z siateczki możesz wykorzystać także do ochrony nasion słonecznika.

 

Ochrona nasion słonecznika przed ptakami - ogrodowe worki ochronne

Ekologiczna i humanitarna metoda na osy

Dojrzewające, słodko pachnące kiście winogron przyciągają owady… Nie chciałbyś jednak stosować radykalnych metod zwalczania szkodników? Nie musisz zabijać owadów w pułapkach, ani też stosować chemicznych oprysków, by uratować uprawy. Skorzystaj z metody polecanej przez doświadczonych hodowców winorośli.

Wykorzystaj rolnicze worki ochronne na owoce. Osoby zawodowo zajmujące się uprawą winogron bardzo cenią taką formę ochrony plonów. Worki ochronne na owoce to doskonałe rozwiązanie do winnic, sadów i przydomowych ogrodów. Siatki ochronne nie zabijają os, a jedynie chronią przed nimi plony. Drobna siateczka uniemożliwia insektom zjedzenie owoców bez konieczności sięgania po szkodliwe preparaty.

Jaki rozmiar worków na winogrona wybrać? Oczywiście wiele zależy od gatunku winorośli, którą uprawiasz. 

Nasi klienci do ochrony winogron najczęściej wybierają woreczki z organzy w rozmiarze 22 x 30 cm.

Osy - sposoby na uciążliwe owady
Poznaj sposób na ochronę winogron przed osami!

Rozmiar woreczków zależy od gatunku owoców. Najpopularniejsze rozmiary to 22x30cm. 26x35cm oraz 30x40cm. Szukasz dodatkowych informacji na temat wykorzystania worków z organzy do ochrony winogron? Kliknij i zobacz nasz poprzedni wpis: Sprawdź, jak w kilka sekund zabezpieczyć winogron przed szkodnikami, osami i ptakami.

Jak uratować winogrona przed osami?

Jakie woreczki do ochrony winogron wybrać?

Zastanawiasz się, które woreczki ochronne do ogrodu powinieneś wybrać? Podpowiadamy!

  • Dużą popularnością cieszą się worki non-woven na winogrona. Fizelina to nowoczesny, przyjazny środowisku materiał ulegający biodegradacji.
  • Doskonale w tej roli sprawdzają się także drobne siatki na owoce. Właśnie dlatego jako worki chroniące przed szkodnikami i ptakami nasi klienci najczęściej wybierają torebki z organzy.

Worki z organzy doskonale sprawdzają się jako ogrodowe worki do ochrony warzyw i owoców. Są trwałe, więc można używać ich wielokrotnie. Siateczkowy splot tkaniny zapewnia stały dostęp światła słonecznego i powietrza. Worki z organzy chronią owoce przed szkodnikami, nie zakłócając ich rozwoju.

Rozmiar woreczków zależy od gatunku owoców. Najpopularniejsze rozmiary to 22x30cm. 26x35cm oraz 30x40cm.

Jak założyć ogrodowe worki ochronne na winogrona?

Niektórzy uważają, że montaż siatek ochronnych na owocach to pracochłonne rozwiązanie, które sprawdzi się wyłącznie w przydomowym ogródku, w którym rośnie kilka krzewów. Nic bardziej mylnego! Montaż woreczków ze sznurkiem w ściągaczu jest szybki i prosty.

Podpowiadamy jak montować ogrodowe torebki ochronne na winogron! 

Ochroń słodkie i dojrzałe winogrona przed szkodnikami. To naprawdę proste! Założenie woreczków nie sprawi Ci najmniejszego problemu. Przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku.

  1. Włóż owoce do worka ochronnego,
  2. Zaciągnij tasiemki,
  3. Zamocuj torebkę.

Widzisz jakie to proste? Wystarczy wsunąć winogrona lub inne owoce w otwarty worek z organzy, pociągnąć satynowe tasiemki z obu stron ściągacza i zamocować siatkę ochronną (poprzez zawiązanie tasiemek na supeł lub kokardę). Owoce należy pozostawić w woreczku aż do zbiorów.

Ogrodowe worki ochronne są bardzo praktyczne, a co najważniejsze niezwykle skuteczne. Torba rolnicza z organzy naprawdę powstrzymuje szkodniki! Worki z organzy ochronią owoce przed ptakami, osami oraz innymi szkodnikami (takimi jak ślimaki lub muszka plamoskrzydła (drosophila suzuki) atakująca owoce jagodowe, np. borówki).

Zobacz kategorię ogród i roślin domowe

Siateczkowa torba ochronna na owoce - worek z organzy

Worki do ochrony upraw sadowniczych przed szkodnikami

 Worki do ochrony owoców i warzyw zapewnią Ci większe zbiory w ogrodzie i sadzie. Sakiewki z organzy to tania, skuteczna, szybka i bezpieczna metoda ochrony winogron.

  • Tania — woreczki z tkaniny marki Saketos kosztują niewiele i są produktem wielorazowym (cechuje je wysoka odporność na warunki atmosferyczne).
  • Skuteczna — worki z organzy doskonale chronią owoce w ogrodzie zarówno przed ślimakami, osami, jak i ptactwem. Gęsta siatka chroni owoce także przed bardzo małymi owadami (np. drosophila suzuki).
  • Szybka — wystarczy kilka sekund, by zapewnić owocom odpowiednią ochronę! Montaż torebek ochronnych na grona jest wyjątkowo prosty. Worki z organzy marki Saketos posiadają ściągacz z tunelem, w którym znajduje się podwójna wstążka umożliwiająca wygodne zamknięcie woreczka. Wystarczy nałożyć go na owoce i zaciągnąć wstążkę.
  • Bezpieczna — nie musisz stosować sztucznych środków ochrony roślin. Worki stanowią bowiem doskonałą barierę mechaniczną dla szkodników i nie wpływają na naturalny rozwój owoców.

Gdzie kupić worki ochronne na warzywa i owoce?

Zamów jeszcze dziś oganzowe worki do ochrony warzyw i owoców marki Saketos i przygotuj się na udane plony. Nasze ogrodowe worki do ochrony roślin uszyliśmy z wysokiej jakości przezroczystej organzy. Są trwałe, wielorazowe. Pozwolą Ci skutecznie chronić owoce przed osami i ptakami. Zobacz całą kolekcję worków i woreczków z organzy i wybierz swoje torby ochronne na owoce i warzywa.

Jakie worki do ochrony owoców i warzyw?

Możesz uratować owoce przed szkodnikami. Sięgnij po rolnicze worki ochronne z siateczkowego materiału organza.