O ile przysłowie mówi, żebyśmy nie oceniali książki po okładce, sprawa ma się inaczej w przypadku prezentów. Opakowanie prezentu jest jego integralną częścią. Wybór opakowania przekazuje wiele informacji o intencji obdarowujących osób. Podkreśla także charakter prezentu oraz okazji, z jakiej prezent jest wręczany. Wybierz woreczki na upominki i zachwyć obdarowywaną osobę.

Wybierając opakowanie dla prezentu warto poświęcić nieco czasu i energii. Głównie dlatego, że nawet najpiękniejszy prezent wydaje się mniej atrakcyjny w nieodpowiednim opakowaniu i odwrotnie – każdy drobiazg opakowany z sercem i pieczołowitością jest dla obdarowanego wyjątkowy.

W co pakować drobiazgi?

Wbrew pozorom to najmniejsze prezenty sprawiają nam najwięcej problemów przy pakowaniu. Większe pudło możemy zapakować po prostu w ozdobny papier, który wydaje się odpowiedni do okazji. Problem pojawia się, gdy musisz zapakować mały przedmiot, szczególnie taki, który nie ma opakowania i wyróżnia się nietypowym kształtem. Są to na przykład: pojedynczy kosmetyk, kolczyki, rękodzieło czy różaniec z okazji Pierwszej Komunii.

Woreczek materiałowy? Idealne rozwiązanie!

W przypadku takich drobiazgów doskonale sprawdzają się woreczki do pakowania upominków. Woreczki same w sobie są dodatkowym prezentem, w odróżnieniu od papieru czy zwykłych torebek można ich użyć wielokrotnie. Obdarowana osoba może w nich później na przykład przechowywać drobiazgi. Woreczek materiałowy jest eleganckim i bardzo praktycznym sposobem na ładne zapakowanie prezentów.

Jeśli wybierzemy woreczki na upominki, mamy stuprocentowa pewność, że prezent będzie opakowany estetycznie i będzie wyglądał pięknie, nawet jeśli nie mamy specjalnych zdolności manualnych, co jest potrzebne w wypadku pakowania w papier.

Jaki woreczek na prezent wybrać?

Woreczki na upominki uszyte są z różnych materiałów i należy się zastanowić, który rodzaj najlepiej podkreśli charakter prezentu lub uroczystości, czy święta, z których okazji prezent wręczamy. Niektóre prezenty warto wyeksponować, wówczas wybierzmy półprzezroczysty woreczek z delikatnej organzy. W woreczku z organzy każdy drobiazg wygląda bardzo efektownie, nawet jeśli są to tylko słodycze lub kula do kąpieli.

Woreczek z organzy w pięknym kolorze doskonale sprawdzi się też jako opakowanie drobnych upominków dla gości przyjęć na przykład jako podziękowanie dla gości weselnych. Jeśli chcemy zapakować intymny lub wyjątkowy prezent wybierzemy elegancki woreczek welurowy, satynowy lub metaliczny. Ten ostatni występuje w kolorze srebra lub złota.

opakowanie na upominki

Te materiały świetnie sprawdzą się także w przypadku opakowanie luksusowych kosmetyków, biżuterii, perfum czy innych drobiazgów. Jeśli osoba, którą chcemy obdarować, jest miłośniczką natury doskonałym wyborem będzie skromny, prosty woreczek. Na przykład woreczki jutowe lub lniane, które są nieco surowym wyglądzie. Świetnie prezentują się w nich naturalne kosmetyki, naturalne, regionalne wyroby czy rękodzieło.

Woreczki jeansowe można prać i prasować, więc same w sobie będą stanowiły prezent, bo można w nich przechowywać różne drobiazgi. Są też bardzo dekoracyjne. Woreczki okazjonalne, np.  z nadrukiem na konkretne święta podkreślą charakter prezentu i będą częścią atmosfery święta.

Woreczki na upominki dla gości weselnych

Bardzo sympatycznym zwyczajem, który zdobywa coraz większą popularność w Polsce, są symboliczne prezenciki – podziękowania dla gości, np weselnych. Młodzi ludzie najczęściej wykorzystują takie woreczki na weselach, ale coraz częściej drobiazgi takie wręcza się gościom obecnym na chrzcinach, komuniach czy urodzinach. Ponieważ prezent taki jest bardzo symboliczny i zwykle skromny, piękne opakowanie odgrywa kluczową rolę w tym, jak goście go odbiorą i jakie zrobi to na nich wrażenie. Doskonale do tego nadają się woreczki z organzy czy te uszyte z satyny a w przypadku przyjęć dla dzieci na przykład jeansowe. Woreczki na upominki są fantastycznym zastępstwem dla papieru.

1 Komunia Święta podziękowania dla gości