Jak zapakować prezent dla ukochanej osoby?

14 lutego obchodzimy Święto Zakochanych. Zbliżające się Walentynki to świetna okazja do tego, by wyrazić swoje uczucia do ukochanej osoby. Tego dnia pary spędzają czas w romantycznej atmosferze, obdarowują się mniejszymi lub większymi upominkami. Przy tym punkcie warto wspomnieć, że bardzo istotne jest nie tylko, aby prezent walentynkowy był trafiony czy wyszukany. Równie istotne jest, żeby był pięknie zapakowany. Dopasowane do okazji i zawartości opakowania walentynkowe świadczą o trudzie i dużej staranności w przygotowaniu niespodzianki, a także znacznie podnosi emocjonalne znaczenie upominku.

Woreczki materiałowe – oryginalne opakowania walentynkowe

Prezenty handmade, wykonane własnoręcznie, mają dużo większą wartość sentymentalną niż produkty kupione. Bardzo podobnie jest z opakowaniem prezentu. Nietuzinkowe opakowania walentynkowe sprawiają, że odbiorca jest podekscytowany – takie opakowania potęgują ciekawość co do swojej zawartości. Wystarczy kupić zwykły, materiałowy woreczek i ozdobić go koralikami, dżetami lub wstążką, by nabrał unikalnego charakteru. Jeśli szukasz podpowiedzi, gdzie kupić dżety – skontaktuj się z nami mailowo, podpowiemy! 🙂

Na zdjęciu perfumy wys. 13 cm w woreczku z organzy 12 x 15 cm oraz woreczek satynowy 10 x 13 cm ozdobione półperłami samoprzylepnymi

Jak wykonać takie opakowanie walentynkowe? Za bazę może posłużyć woreczek welurowy, satynowy lub z organzy w dowolnym rozmiarze. Można na przykład, jak na zdjęciu wyżej, przykleić do woreczków wydrukowane serca z literami – tworząc napis z wyznaniem lub imieniem ukochanej osoby. Unikalny, wyjątkowy sposób prezentacji z pewnością chwyci drugą osobę za serce.

Woreczki ozdobne – wybierz idealne dla siebie

Jeśli nie czujesz się na siłach, by w ten sposób ozdobić woreczek, możesz wybrać inną opcję. Prezentujemy cały wachlarz woreczków, które są piękne i gustowne bez ozdabianie. Ważne, żeby upominek dla ukochanej osoby opakowany był w sposób wyjątkowy i efektowny, wyróżniający się na tle zwyczajnych papierowych torebek.

Średniej wielkości jabłko w woreczku z organzy o wymiarach 13 x 18 cm

Woreczki dekoracyjne – najlepsze rozwiązanie

Praktycznym rozwiązaniem są tutaj wspomniane wcześniej woreczki ozdobne. Romantyczne woreczki satynowe, welurowe lub z subtelnej organzy sprawdzą się bez zarzutu.

Takie woreczki można kupić przez internet i dopasować  do upominku między innymi pod względem rozmiaru. Mniejsze woreczki idealnie sprawdzą się do opakowania biżuterii, średnie zmieszczą na przykład – perfumy, kosmetyki i słodycze, natomiast do największych włożyć można nawet sporych rozmiarów maskotkę.

Miś – wysokość na siedząco 30 cm, woreczek, minimalny rozmiar woreczka, do którego się zmieści to 30 x 40 cm

Idealne opakowanie na prezent walentynkowy

Na prezent walentynkowy idealnie nadają się woreczki z delikatnych materiałów. Niezwykle magiczny wydaje się woreczek z organzy, który można kupić w jednolitym kolorze, albo z subtelnym nadrukiem np. w serca. Wygląda niezwykle delikatnie i nastrojowo – zwłaszcza w kolorze czerwonym! Do takiego woreczka wystarczy włożyć np. czekoladki, ramkę ze wspólnym zdjęciem lub wyjątkowy kubek (na przykład z nadrukiem, wykonany na zamówienie).

Woreczki satynowe sprawdzą się perfekcyjnie do opakowania romantycznej bielizny, biżuterii lub dobrych perfum. Satyna jest bardzo elegancka i szykowna. W dodatku jest materiałem zmysłowym i miłym w dotyku. Dawniej była wyznacznikiem luksusu. Tylko bogaci ludzie – szlachta i członkowie rodziny królewskiej – mogli sobie pozwolić na tak ekskluzywny materiał. Dlatego osoba, która dostanie tak opakowany prezent poczuje się szczególna i wyróżniona.

Prezent walentynkowy nie musi być drogi, musi natomiast chwytać za serce i zachwycać. Najlepiej o sile uczucia świadczy zaangażowanie w związek – na co dzień i właśnie w takie święta. W tej sferze nie powinniśmy iść na łatwiznę – postarajmy się, by podarunek na Walentynki był dobrze przemyślany oraz dopracowany w najdrobniejszym szczególe, również pod względem wizualnym opakowania.

Wymiar kartki 10 x 20,5 cm, po zwinięciu w rulon mieści się do woreczka z organzy o wymiarach 12 x 15 cm

Wspaniałym i bardzo prostym w wykonaniu pomysłem jest też włożenie to ozdobnego woreczka wina i dołączenie do niego romantycznego bileciku, listu lub kartki z miłosnym wyznaniem. Nie jest to czasochłonne, a daje naprawdę wspaniały efekt końcowy.

Woreczek welurowy na wino o wymiarze 16 x 37cm z naklejonymi półperłami

Woreczek satynowy o wymiarach 10 x 13, biżuteria w pudełeczku o wymiarach około 4,5 x 4,5 cm – zmieści się także do mniejszego woreczka.