Święto Pań tuż tuż, a Ty nadal nie masz pomysłu jaki upominek na Dzień Kobiet wybrać? Jeśli nie jesteś przekonany, czy popularne i polecane w reklamach gadżety spodobają się obdarowanej Kobiecie, postaw na klasykę. Gadżety mogą okazać się nieprzydatne i nietrafione. Zaczerpnij trochę inspiracji z naszego artykułu.

dzień kobiet

Dzień Kobiet – obchody w różnych krajach

Dawne Matronalia czyli ówczesny Dzień Kobiet to międzynarodowe święto, które obchodzone jest w Polsce od 1910 roku. Co ciekawe, w Rosji jest to dzień wolny od pracy, a kobiety obdarowywane są gałązkami akacji srebrzystej. We Włoszech kobiety dostają upominki nie tylko od mężczyzn, ale też od siebie nawzajem. U Brytyjczyków podarunki są raczej mniej popularne, organizują oni natomiast wykłady dotyczące wybitnych kobiet oraz historii równouprawnienia. W Portugalii i Rumunii kobiety najczęściej spędzają ten dzień w gronie przyjaciółek.

W Polsce, w czasach PRL-u ze względu na problemy z dostępnością produktów na rynku, wręczano paniom na przykład rajstopy, ręczniki, ściereczki, mydło, kawę ewentualnie goździki – popularne w tym okresie kwiaty.

dzień kobiet DIY

Co kupić na Dzień Kobiet? Postaw na klasykę

Kwiaty to coś, z czego każda kobieta się ucieszy. W tym okresie popularne są piękne wiosenne tulipany, goździki – które wracają do łask, mieczyki czy popularne przez cały rok róże. Taki gest z pewnością umilą dzień Paniom i wywołają uśmiechy na ich twarzach.

Innym upominkiem są słodycze. Większość Pań, za nimi przepada. Czekoladę czy pralinki możesz opakować w dekoracyjny woreczek materiałowy – na przykład z półprzezroczystej organzy. Szczególnie polecamy woreczki w jasnych, wiosennych kolorach, które z pewnością zachwycą obdarowywaną osobę i poprawią jej humor. Jeśli jednak, wiesz, że jest na diecie, bezpieczniej będzie wybrać kwiaty lub inny, drobny upominek.

dzień kobiet pomysły

Prezent dla bliskiej osoby

Kobiecie, którą dobrze znasz, możesz podarować na przykład coś, o czym wspomniała, że jej się podoba lub coś, co wiesz, że chciałaby mieć. Może to być wypatrzony na wystawie zegarek, czy biżuteria, której dłużej się przyglądała. Taki prezent warto stosownie opakować. Do tego celu idealne będą woreczki welurowe, satynowe lub metaliczne – ich wygląd zachwyci obdarowaną osobę i wzbudzi ciekawość, ukrywając zawartość.

Bardziej osobistym prezentem może być bielizna, do której fantastycznie pasuje woreczek satynowy – bardzo elegancki i zmysłowy. Do tego typu prezentów nadaje się idealnie! Dzięki takiemu prezentowi kobieta poczuje się atrakcyjna.

Aby kobieta poczuła się wartościowa i doceniona nie trzeba dużych i kosztownych prezentów, wystarczy pamięć.
Jeśli chcesz podarować drobny upominek – ważne, żeby był przemyślany i ładnie wręczony. Należy pamiętać o tym, aby doceniać siebie nawzajem codziennie – nie tylko od święta!

dzień kobiet prezent