Woreczki oprócz funkcji wizualnych mogą także posłużyć jako swego rodzaju organizery.

Przechowywanie akcesoriów w garderobie to niemałe wyzwanie. Wykorzystaj woreczki lniane, jutowe czy te z organzy jako opakowanie do przechowywania bibelotów. Woreczki te sprawdzą się idealnie! Dzięki nim w naszych szufladach zapanuje ład i porządek, zawsze będziemy wiedzieli, co gdzie się znajduje i nie będzie problemu ze znalezieniem poszukiwanego przedmiotu. Wystarczy, że podzielisz przedmioty na pewne grupy.

Wykorzystanie woreczków w domu – przechowywanie akcesoriów w garderobie

Przechowywanie akcesoriów w garderobie trzeba dobrze zaplanować, aby w panował w niej porządek. Do tego celu najlepiej wykorzystać organizery, jednak wszelkie kartony i pudełka są niepraktyczne, ponieważ zajmują zbyt dużo miejsca. Woreczki materiałowe dostosowują się kształtem do przedmiotów, które są w środku, dzięki czemu zaoszczędzimy wiele miejsca.

Woreczki satynowe prezentują się niezwykle elegancko.

Woreczki satynowe prezentują się niezwykle elegancko.

Pogromca pojedynczych skarpet

Na przykład do jednego woreczka włóż skarpety sparowane, a do drugiego pojedyncze. Oprócz oczywistej rzeczy, jaką jest znalezienie zagubionej skarpety, ułatwi to także podział pracy w domu – będziemy mogły wskazać partnerowi, czy dzieciom, gdzie znajduje się konkretny woreczek i co w nim jest. W takim przypadku, gdy znajdziemy jakąś skarpetkę nie do pary, od razu będziemy wiedzieli, gdzie szukać drugiej, a w naszej szufladzie przestaną istnieć pojedyncze wyrzutki, utrudniające znalezienie właściwej, całej pary.

Dodatkowym atutem jest fakt, że możemy wybrać woreczki wykonane z prześwitującej organzy, dzięki czemu od razu będzie widoczna zawartość worka. Lub woreczki lniane, na których można wykonać nadruk lub haft, informujący o zawartości, dzięki czemu nie dojdzie do pomyłki!

Jak przechowywać paski do spodni?

Przechowywanie akcesoriów w garderobie to niemałe wyzwanie. Paski do spodni to kłopotliwe akcesorium, z którym problem ma niemal każdy. Wisząc zajmują za dużo miejsca, leżąc w szufladzie zwinięte w rolkę rozwijają się, tworząc chaos, nad którym ciężko zapanować. Rozwiązaniem może być zwinięcie paska i włożenie go do niewielkiego woreczka organzowego, który jednocześnie nie zasłoni zawartości i będzie trzymał pasek w ryzach – niezdolny do samoistnego rozwinięcia.

Różne akcesoria – te same woreczki

Do woreczków można włożyć także inne akcesoria, które łatwo można zgubić – zapasowe ramiączka do biustonoszy, gumki i spinki do włosów, spinki do mankietów, czy wszelkiego rodzaju broszki. Dzięki temu zawsze będą wszystkie razem, w jednym, konkretnym miejscu.

Problem z przechowywaniem brudnej bielizny podczas wyjazdu.

Większe worki mogą posłużyć z worki na brudną bieliznę. Szczególnie przydatne podczas pobytów poza domem, kiedy to często nie wiemy, co zrobić z brudnymi ciuchami, a nie chcemy, żeby gniły w foliowej zrywce. Taki worek można postawić w rogu łazienki lub pokoju, a nawet powiesić na balkonie – nie będzie on przeszkadzał, ani brzydko pachniał, a wszystkie nasze ubrania będą w jednym miejscu. Dodatkowym atutem mogą być napisy, informujące, czy jest to worek z czystą, czy brudną bielizną.

Tego typu woreczki i pakowanie przedmiotów to świetna opcja dla minimalistów i tych, którzy lubią mieć swoje rzeczy uporządkowane. Tak posegregowane przedmioty ułatwią życie i sprawią, że codzienne użytkowanie stanie się prostsze i przyjemniejsze.