Pomóż dziecku pięknie zapakować prezent dla Mamy i Taty! Poznaj 5 propozycji kreatywnych zabaw dla dzieci, podczas których wspólnie stworzycie wspaniałe opakowania na upominki!

Chcesz by czas, który spędzasz z dzieckiem był naprawdę wartościowy? Wykorzystaj więc poniższe pomysły na kreatywne zabawy dla najmłodszych! Podczas proponowanych przez nas domowych zajęć artystycznych dziecko stworzy swoje własne, ozdobne woreczki na prezenty dla najbliższych!

Ręcznie robione opakowania na prezenty dla bliskich

Woreczki z materiały można ręcznie ozdobić perełkami i dżetami

Ozdabianie przez dzieci woreczków na prezenty – 5 oryginalnych pomysłów

Poznaj 5 wyjątkowych pomysłów na ozdabianie woreczków. Starsze dzieci poradzą sobie z ich wykonaniem samodzielnie, najmłodsi spędzą natomiast wspaniały i twórczy czas bawiąc się wraz z rodzicem!

Lniane woreczki na prezent dla Mamy i Taty

Kreatywna zabawa dla dzieci – malowanie lnianych woreczków

 1. Malowanie farbami – lniane woreczki są wręcz stworzone do malowania farbami! Znakomicie sprawdzą się tutaj farby akrylowe. Należy pamiętać o włożeniu podczas malowania do wnętrza woreczka kawałka tektury lub deseczki, by malunek nie przebijał na drugą stronę malowanej sakiewki. Podczas tworzenia malunków na woreczkach można sięgnąć także po mazaki i kredki!
  Woreczek z lnu z ręcznie robionym malunkiem

  Lniany woreczek na prezent dla bliskich z malunkiem wykonanym farbami akrylowymi

 2. Dekorowanie woreczków zawieszkami – różnorodne ozdobne detale można zawiesić na zawiązanym woreczku lub przymocować je do znajdującego się w ściągaczu sznureczka. W podobny sposób można doczepić do woreczka także imienny bilecik z dedykacją!
  Kokardy i ozdobne zawieszki na woreczki

  Woreczek lniany przewiązany ozdobną kokardą ze wstążki z dekoracyjną zawieszką

 3. Oprócz zawieszek można wykorzystać również ozdobne broszki!
  Woreczki z juty z dekoracjami DIY

  Ozdabianie woreczków jutowych na prezenty dla bliskich broszkami DIY na agrafkach.

 4. Ozdabianie naklejkami i aplikacjami 3D – do woreczka można przykleić ozdobne naklejki oraz dżety, a także ozdobne kształty ze sklejki bądź filcu, a nawet ruchome, plastikowe oczka!
  Dekorowanie woreczków welurowych DIY

  Ozdabiania woreczków na upominki – personalizowane opakowania DIY

 5. Woreczki można również przystroić kokardą. Dowiedz się, jak zawiązać kokardę ze wstążki krok po kroku!
  Woreczek z organzy z ozdobną kokardą - jak zawiązać kokardę

  Ozdobna kokarda ze wstążki zawiązana na woreczku z organzy

Inspirujące pomysły na prezent dla mamy i taty

Dziecko może oczywiście stworzyć samodzielnie nie tylko opakowanie, ale również sam prezent! Poznaj inspirujące pomysły na upominki dla Babci i Dziadka, które możecie wykorzystać też szykując prezenty dla Mamy i Taty! Rękodzieło stworzone przez dziecko to bezcenna pamiątka! Z pewnością bardzo miło będzie wrócić po latach do prac plastycznych stworzonych przez dziecko!

Woreczekz organzy na odcisk dłoni dziecka

Ramka z odciśniętą rączką dziecka

Woreczki z materiału do zabaw kreatywnych

Masz już oryginalny pomysł na prezent dla rodziców? Czas więc dobrać do niego idealne opakowanie prezentowe! Po pierwsze wybierz woreczek odpowiedniej wielkości, w interesującym Cię wzorze i kolorze. Następnie przygotuj potrzebne do jego ozdobienia akcesoria i stwórz wspólnie z dzieckiem piękne opakowania na prezenty! Życzymy udanej zabawy!