W tej chwili mamy wyjątkowe możliwości aranżacji przestrzeni w taki sposób, który nam najbardziej odpowiada. Wszystko dzięki dostępności wielu różnych produktów w sklepach – jest więc w czym wybierać! Żeby jednak nie powielać gotowych rozwiązań warto czasem pokusić się o nieco kreatywności – co także bardzo się liczy. Wnętrza ozdobione w oryginalny sposób przyciągają spojrzenia, sprawiają że goście lepiej się w nich czują, a sam właściciel prezentuje się jako niezwykle twórczy.

W salonie, kuchni czy sypialni – a tak naprawdę gdziekolwiek – możemy umieścić torebki ozdobne na doniczkach, tym samym podnosząc ich atrakcyjność i zwracając większą uwagę na umieszczone w nich kwiaty. Jak to zrobić, czego użyć i właściwie dlaczego warto?

toreb

Torebki ozdobne – jakie wybrać?

Wielkość woreczków ozdobnych, jakie użyjemy do dekoracji doniczek uzależniona jest oczywiście od wielkości konkretnej doniczki – a te przecież są naprawdę rozmaite. Na szczęście w tej chwili możemy również zaopatrzyć się w naprawdę różne torebeczki, wykonywane z rozmaitych materiałów, w różnych kolorach, z nadrukami lub bez.

Ozdabianie doniczek torebkami ozdobnymi

Rozmiary oczywiście również są odmienne, więc bez trudu każdy znajdzie coś dla siebie. Różnice między woreczkami a kawałkami materiału, którym czasem próbujemy owinąć doniczkę polegają na tym, że worek sam się trzyma. Wystarczy go tylko lekko związać, używając gotowego ściągacza. Nic się nie wyleje, nie wysypie, nie będzie odstawać – to bardzo wygodne i dekoracyjne.

Do wyboru są między innymi torebki ozdobne z:

Doniczki a torebki ozdobne

Nie należy oczywiście kupować zbyt małych woreczków – muszą być odpowiednio większe od doniczki, ażeby mogła się ona w nie zmieścić. Torebeczki powinny być zresztą na tyle obszerne, żeby nie obciskać przesadnie doniczki, lecz lekko ja uwypuklać. Wówczas widać, że torebeczka została dobrze dobrana.

Kiedy już ją założymy, ciągniemy za sznureczki, które można związać, albo pozostawić – w zależności od upodobań. Dobrze jest dopasować kolor doniczki do torebki, żeby obydwa się nie gryzły. Biel pasuje do różu, ale już niebieska doniczka nie będzie dobrze wyglądać w różowym worku. Pięknie prezentują się zestawienia, kiedy woreczek pasuje do koloru kwiatów.

Jest on jednak równie dobrym sposobem, żeby nadać nieco życia przestrzeni, gdzie co prawda są rośliny, ale zielone – które nie kwitną. Wnętrze od razu się rozjaśni, ubarwi! Wbrew pozorom istnieją nawet bardzo duże woreczki, które ukryją nawet spore doniczki!