Spędzacie wiele czasu gotując? Zadbajcie zatem o stylowe dekoracje kuchni! Jej wystrój wcale nie musi być nudny!

Chwile spędzane w pięknie urządzonych wnętrzach będą z całą pewnością znacznie przyjemniejsze. Podpowiadamy, jakie dekoracje kuchenne są najmodniejsze i jakie stylowe drobiazgi warto wprowadzić do swojej kuchni.

Jutowe woreczki i słoiki z przetworami

Dekoracja z jutowych woreczków i zdobionych słoików z przetworami

Artykuły dekoracyjne do kuchni

Po pierwsze, warto zaznaczyć, że już nawet utrzymane w spójnej stylistyce lub kolorystyce sprzęty AGD mogą stanowić stylowy element dekoracji. Jeżeli urządzacie swoją kuchnię od podstaw, z całą pewnością warto o tym pamiętać!

Posiadacie w swoich zbiorach ręcznie wytwarzaną ceramikę bądź zabytkowe akcesoria kuchenne? Zatem koniecznie musicie wyjąć je z szafek! Piękne przedmioty i rękodzieło zasługują na to, by wyeksponować je na odkrytych półkach lub w przeszklonych szafkach. Nawet pojedynczy stylowy dodatek może zupełnie odmienić wygląd pomieszczenia i nadać mu szyku.

Woreczki z materiału wspaniale prezentują się jako osłonki na doniczki i wazony.

Woreczki z materiału wspaniale prezentują się jako osłonki na doniczki i wazony.

Naturalne dekoracje kuchenne

Udekorować wnętrze mogą nie tylko specjalne artykuły dekoracyjne do kuchni, ale również… produkty spożywcze! Owoce i warzywa umieszczone w ozdobnych misach lub koszu, orzechy, kolorowe przyprawy i oleje z suszonymi ziołami w szklanych pojemnikach… Przekonajcie się, że odpowiednio wyeksponowane stworzą piękną i zarazem praktyczną dekorację!

Czerwone jutowe woreczki świetnie nadają się jako opakowanie herbaty lub kawy.

Czerwone jutowe woreczki jako element ozdobnej kompozycji w kuchni

Tekstylne ozdoby do kuchni

Gdy wykorzystywane w kuchni dodatki tekstylne będą do siebie pasować (nawiązywać do siebie wzorem lub kolorem), mogą stworzyć naprawdę wspaniałą dekorację. Dopasowane do siebie zasłonki, ściereczki, rękawice kuchenne i inne wykonane z tkanin detale pozwalają uzyskać wspaniały efekt!

Lniane woreczki w kratkę w roli ozdoby kuchni

Modne lniane woreczki w czerwoną kratę stanowią wspaniałą dekoracja kuchennego blatu lub półki

Ozdoby do kuchni na parapet

Oprócz standardowych artykułów dekoracyjnych do kuchni, na parapecie można umieścić także doniczki ze świeżymi ziołami. By pięknie komponowały się z pozostałymi wybranymi przez nas ozdobami, można przyozdobić je osłonkami z dekoracyjnych materiałowych woreczków (dekoracyjne woreczki, które pięknie ozdobią kuchnię znajdziecie TUTAJ). Doniczki z ziołami w kuchni to nie tylko stylowy dodatek. Pozwolą one również wzbogacić smak i aromat domowych potraw.

Woreczki lniane z ozdobnymi nadrukami jako element dekoracji kuchni

Lniane woreczki z nadrukiem do dekorowania kuchni

Tanie kuchenne dekoracje

Już wiecie, że kuchnia nie musi być nudna! W dodatku odpowiednia aranżacja spowoduje, że stanie się miejscem, w którym będziecie spędzać czas z przyjemnością. Wybierajcie piękne i dobre jakościowo akcesoria kuchenne, a żeby raz na jakiś czas odświeżyć wygląd wnętrza, udekorujcie ją ozdobnymi woreczkami z materiału. Te wielofunkcyjne sakiewki pozwolą przeprowadzić metamorfozę pomieszczenia w kilka minut!